BODRUM’DAKİ GİZLİ CENNET AMANRUYA NİSAN’DA KAPILARINI AÇIYOR!

Cennet Koyu’nun hemen yanında, Yalıkavak Marina’ya sadece 25 dakika uzaklıkta, 60 dönüm ormanlık yamaç üzerine hiçbir ağaca dokunulmadan konumlandırılan gizli cennet Amanruya Bodrum, 15 Nisan’da kapılarını açıyor!

Ege sahil şeridinin yeşilden maviye geçişinin ortasında, 36 adet çağdaş taş villadan oluşan Amanruya, Göltürkbükü’nde bölgenin geleneksel Akdeniz ve Osmanlı mimarisini doğa ile harmanlıyor. Zeytin bahçeleri ve çamlardan oluşan doğası, büyüleyici avlusu ve terasları bu eşsiz sakinliği kusursuz bir şekilde yaşatıyor.

Misafirlerine samimi ve huzurlu bir cennet yaratan Amanruya’da bulunan ve doğanın cömertliğini vurgulayan her villanın yüksek tavanları, yemek odaları, hamam tarzı banyoları, ferah yatak odaları, serin aylar için Türk kömür şöminelerinin yanı sıra kekik kokulu terasları, kendilerine ait havuzları, kabanaları ve göz kamaştırıcı koy manzarası bulunuyor. Otelin kendi koyunda yer alan sahili misafirlerine adeta dünyadan kaçış imkânı sunuyor. Doğanın ortasına ustaca konumlandırılmış, divanlar, yataklar ve iskeleden oluşan sahildeki gün doğumu ise insanın aklını başından alıyor. 

Otelde bulunan ortak alanlar da villalar gibi taş yapılardan oluşuyor. Şarap ve puro salonu, 3 katlı bir kütüphane, yemek villaları ve sanat galerisinin yanı sıra tesisin tam kalbinde Antalya’dan getirilen özel yeşil ve turkuaz mermerden yapılan 50 metrelik sonsuzluk havuzu bulunuyor. “Amanruya mı Ege’nin gölgesinde kalıyor yoksa Ege mi Amanruya’nın gölgesinde kalıyor?” sorusu ise akılları kurcalıyor.

Deniz kenarında yer alan restoran büyüleyici manzarasıyla lezzetleri bir arada sunuyor. Uzun süredir Aman Otelleri’nin mutfağını emanet ettiği Şef Ercan Soylu Montenegro’daki Aman Sveti Stefan ve Morocco’daki Amanjena’dan sonra bu yaz Amanruya Bodrum’un lezzetinden sorumlu oluyor. Geniş çeşitlilikte taze deniz ürünlerini bölgenin kaliteli yerel malzemeleri ile birleştiren Ercan Soylu’nun mutfağında Türk lezzetleri ön plana çıksa da Akdeniz esintili yemekler de yer alıyor.

Amanruya büyüleyici dokusunda sunduğu spa ve masajı ile tüm yorgunluklardan arındırarak, yeniden dengelenmeyi sağlıyor. Açık havayoga alanları, tatilde de olsa sporu hayatlarından çıkartmayanlar içinfitness salonunun yanı sıra tenis kortu misafirlere sunulan aktiviteler arasında yer alıyor.

Amanruya bu yıl yaz düğünleri için de iddialı bir alternatif oluyor. Eşsizdoğası ile rüya gibi geçecek yaz düğünlerine ev sahipliği yapmaya hazırlanan Amanruya, çiftleri hayatlarının en mutlu gününde yeşil ile mavinin birbirine karıştığı yerde ağırlıyor. 

Görkemli Ege’nin her haline şahitlik edebileceğiniz, bu efsanevi sahil şeridinin en güzel köşesinde gün doğumunu izlerken; geleneksel Türk Guletlerinin denizde süzülüşünü seyredebilir, kekik kokularını içinize çekerek zeytin ağaçlarının altında yürüyüş yapabilirsiniz. Dünyanın kalbinde fakat dünyadan çok uzak olacağınız Amanruya Bodrum,  eşsiz bir deneyim yaşatmak üzere kapılarını açıyor.