Güncel

BODRUM’DA SİBEL CAN RÜZGARI ESTİ

Sibel Can, sunak taşında şarkı söyledi.

Fantezi müziğin güçlü seslerinden Sibel Can, Ege’de Yaz Konserleri kapsamında, Bodrum’da konser verdi. Sibel Can, konser öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtlarken, Bodrum’da hastanede kanser tedavisi gören Naşide Göktürk’e acil şifalar diledi. Daha sonra sahneye çıkan Can, sunak taşının üzerine çıkarak, bazı şarkıları taşın üstünde seslendirdi, sevenlerine müzik dolu unutulmaz bir gece yaşattı.

Ünlü şarkıcı Sibel Can Kerki ve Solfej Organizasyon tarafından düzenlenen Ege’de Yaz Konserleri kapsamında Bodrum Antik Tiyatro’da sahne aldı.

Değerli büyüklerinin de  konserde olduğunu belirten Can, “ Müzeyyen Senar’ın kızı Feraye  aramızda bu gece. Belki ikna edebilirsem, Müzeyyen ablayı yad etmek için birlikte şarkı söylemeyi çok isterim. Benim için çok özeldir. Bende kıymetli olduğumu biliyorum onlar için. Çocukluğum beraber geçti. Müzeyyen Abla’dan öğrendiğim çok şarkı var. Ben Allah’ın çok şanslı kuluyum. Değerli hocalarım var, yıllardır çok güzel gecelerimiz olur. Programlardan sonra sabahlara kadar meşk yapardık. Herkese nasip olmaz, herkes oralara buralara, barlara diskolara gider, bende öyle şeyler olmaz. Biz oturur meşk yapardık. Müzeyyen Abla’dan çok şarkı öğrendim, bu akşam onlardan örnekler vereceğim” dedi.

Rap şarkısı söylediğini de belirten Can, rap şarkılarından keyif aldığını ve belki albümde bir rap şarkısı söyleyebileceğini belirtti.

Feraye ise konser öncesinde Sibel Can’ın ailesi içinde değerli olduğunu belirterek,  “Sibel Can konseri benim için çok önemli. Annemi rahatsızlığında arayan bir elin beş parmağını geçmeyen sanatçılardan biridir. Annemi her zaman arayan soran, sayan seven, benim de çok sevdiğim bir arkadaşımdır” dedi.

Antik Tiyatro’da aralarında Feraye, Tanyeli, Doğan Holding Yönetim Kurulu üyesi Taylan Bilgel, Orhan Gencebay’ın eşi Sevim Emre’nin aralarında bulunduğu yaklaşık 2 bin kişi izledi. Konserine “Sevmek” şarkısı ile başlayan “Hangimiz sevmedik” şarkısı ile devam etti. Dionysos’a yapılan  sunağın kenarındaki taşa çıkarak ve sunağın üzerine oturarak “Adını dağlara yazdım” şarkısını ise telefonların ışıkları eşliğinde hayranları ile birlikte söyledi.

Yaklaşık 2 saat süren konserde Can sevilen şarkılarının yanında Türk Sanat Müziği eserlerine yer verdi, izleyenlere unutulmaz bir gece yaşattı.