BODRUM’DA GELECEĞE DEĞER KATACAK MUTLU VE ÖZGÜVENLİ BİREYLER YETİŞTİRMEK HEDEFİMİZ

Bodrum’da 2017-2018 yılında eğitim öğretime başlayacak olan Bodrum Amerikan Kültür Koleji ; Yokuşbaşı mahallesindeki yerleşkelerinde basın toplantısı düzenleyerek, Bodrumlu çocuklara sağladıkları özgün ve farklı eğitim sistemini, okulları ve hedefleri hakkında bilgi paylaştılar.

Anaokul, ilkokul ve ortaokul olarak 480 öğrenci, kapasitesi ile yeni öğretim döneminde açılacak olan “Bodrum Amerikan Kültür Koleji”nin gerçekleştirdiği basın toplantısında; Türkiye Özel Eğitim Kurumları Federasyon ve Amerikan Kültür Kolejleri Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Halil Çil, Bodrum Amerikan Kültür Koleji kurucuları Çiğdem Demiralp ve Kerem Karataş, Amerikan Kültür Kolejleri ve eğitim sistemleri hakkında bilgi verdiler.

Bodrum Amerikan Kültür Koleji kurucularından Çiğdem Demiralp yaptığı konuşmada;  ‘Bodrum’a duyduğumuz hizmet aşkıyla, 100 yılı aşkın süredir ülkemizde eğitim hizmetleri vermekte olan ‘Amerikan Kültür Kuruluşları’nın geleceğe değer katacak liderler yetiştirmeyi hedefleyen konseptini, Amerikan Kültür Koleji ile Bodrum’a kazandırmış olmaktan kıvanç duyduğumuzu belirtmek isterim.

Deneyimli ve tecrübeli yaklaşık 60 kişilik eğitim kadromuz, bağımsızlığımızı sağlayan güçlü finansal yapımız, uluslararası eğitim vizyonunun anlayış farkı ile ülkemize, bölgemize yarının liderlerini yetiştirmek üzere yola çıktık.

Bodrum Amerikan Kültür Koleji olarak farkımız, Özgür Okul sistemidir.

Özellikle küçük yaştan itibaren yabancı dil eğitimde başarısını kanıtlamış bir kurumun da gücünü arkamıza alarak, Bodrum’da özgün eğitim farkını sunuyoruz.  480 öğrenci kapasitemiz ile hedefimiz, Bodrum da yaşayan çocuklarımızı; çağdaş eğitim yaklaşımlarını benimsemiş, İngilizceyi mükemmel seviyede öğreten, akademik ve sosyal başarısı, yaşam boyu öğrenme yöntemleri ile dünyaya açılmış kurumumuz ile buluşturmaktır.

Özgün ve farkı oluşturan öğretim sistemimizin en önemli unsuru ‘Bilingual Eğitim’ ile 1 sınıfta 2 eğitmen ve bir tanesinin sadece İngilizce konuşuyor olmasıdır.

Bodrum Amerikan Kültür Kolejin de İngilizce eğitiminin; bir ders olarak değil, bir iletişim aracı ve yaşamın olağan akışı içinde yaşayarak öğrenme metodu ile öğretildiğini belirterek;  Bu avantaj ile öğrencilerimiz uluslar arası geçerli Dil Portfolyoları  ve diplomaları ile İngiltere ve Amerika’da aralarında UCL ,Cambridge, Oxford gibi okulların bulunduğu 300 ‘ün üzerinde lise ve üniversiteye Öncelikli Başvuru hakkı kazanırlar’ dedi.

Amerikan Kültür Kolejleri ,Türkiye´de “Avrupa Dil Pasaportu” vermeye yetkili 2 eğitim kuruluşundan bir tanesidir.

Türkiye Özel Eğitim Kurumları Federasyon ve Amerikan Kültür Kolejleri Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Halil Çil yaptığı konuşmada; Türkiye eğitim sistemi, öğrencilerin öğretim sistemimizdeki durumu ile ilgili güncel saptamalarını,  OECD -PISA 2015’NİN Türkiye verilerini aktararak, Amerikan Kültür Kolejlerinin eğitimde ulusal ve uluslar arası yetkin – güçlü yönleri, vizyonları, tüm Türkiye genelinde ki okul ve öğrencileri, başarı öyküleri hakkında bilgileri paylaştı.