Güncel

BODRUM’DA FENER ALAYI

Bodrum’da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları, akşam düzenlenen fener alayı ile devam etti. Binlerce Bodrumlu, ellerinde Türk bayrakları ve meşalelerle coşku içerisinde marinadan Belediye Meydanı’na yürüdü.

Neyzen Tevfik Caddesi boyunca Belediye Meydanı’na kadar uzanan fener alayına, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, eşi Hülya Kocadon ve kızı İpek Kocadon ile birlikte katıldı. Etkinliğe binlerce vatandaşın yanı sıra Bodrum Belediye Meclis Üyeleri, siyasi parti temsilcileri ve çeşitli sivil toplum kuruluşu üyeleri katıldı.

Fener alayı için önce marinada toplanan kalabalık, bando eşliğinde yürüyüşe başladı. Bodrum Motosiklet Kulübü ve Bodrum Vosvos Derneği üyeleri de bayraklarla fener alayına katılarak etkinliğe ayrı bir renk kattı. Ardından ise Belediye Meydanı’na geçildi.

Başkan Mehmet Kocadon, Bodrum Belediye Meydanı’ndaki  “Barış ve Gençlik Meşalesi”ni yakmasının ardından yaptığı konuşmada,  ”Bodrum yarımadasının güzel insanları, aydınlık insanları. Bugün, burada, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı’nı coşkuyla, birlik ve beraberlikle, kardeşçe kutluyoruz. Bu gördüğünüz birlik, beraberlik ve sevgi seli kardeşlik seli; bu güzel ülkeme, bu güzel yurduma örnek olur inşallah. Güzel ülkemin her yerinden gelen insanları; bugün burada gösterdiğiniz birlik, beraberlik ve vatan sevgisi inşallah bu güzel ülkeme örnek olur ve sevgi seli gibi ülkeme yayılır. Bu duyarlılığınızdan dolayı sizleri kutluyorum. ‘Yurtta Sulh Cihanda Sulh’ diyen ulu önderimizi rahmetle anıyorum.” dedi.