BODRUM’DA DEMOKRASİ ŞÖLENİ

BODRUM’DA HERYER KIRMIZI BEYAZ

Bodrum düzenlenen Demokrasi Mitingi, onlarca sanatçının  binlerce kişinin katılımı ile denizde, karada ve havada demokrasi şölenine dönüştü. Mitinge katılan Yalçın Akdoğan Türkiye’de demokrasi direnişi Muğla’da başladı.15 Temmuz’da FETÖ’nün haşhaşileri teröristleri uçaklarla geldiler, helikopterlerle, tanklarla , toplarla geldiler, ama o aziz millet Türkiye geçilmez , dedi, ve onlara fırsat vermedi. İnlerinede girdik köklerinide kazıyacağız.

Bodrum’da, Bodrum Kaymakalığı’nın öncülüğünde bugün akşam saatlerinde düzenlenen Demokrasi mitingi denizde, havada ve karada görsel şölene dönüştü. Saat 19.00’da Bodrum limanından ayrılan 60 tur teknesi ile özel yat sahiplerinin bulunduğu yatlar Türk bayrakları ve Atatürk posterleri ile donatıldı. Limandan çıkan yatların üzerinde yakılan meşalalerle konvoy oluşturularak mitingin yapılacacağı iki mil uzaklıkta ki kumbahçe Mahallesi’ndeki Atatürk Meydanı’na gelindi.

BİNLERCE KİŞİ GÖRSELŞÖLEN OLUŞTURDU

Bodrum Kaymakamı Mehmet Gödekmerdan, Bodrum belediye Başkanı CHP’li Mehmet Kocadon ve meclis üyeleri,  AK Parti İlçe Başkanı Çiğdem Demiralp, MHP İlçe Başkanı Cengizhan Sancar ile birlikte , kırmızı beyaz Türk bayraklı tişörtler giyen sanatçılardan Muazzez Ersoy, Serdar Ortaç, Oktay Kaynarca , Yeliz Yeşilmen, Hamdi Alkan, Fatih Ürek, Demet Akalın eşi Okan kurt, Selen Görgüzel,  Kerimcan Durmaz, Neco , Muharip Gaziler Derneği üyeleri ve yaklaşık 6 bin kişinin ellerinde Türk bayrakları, Atatürk ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın fotoğraflarının bulunduğu bayraklarla katılan miting alanında görsel şölen yarattı. Yediden yetmişe binlerce kişinin katıldığı mitingde Türkçe pankartların yanı sıra İngilizce  Democray Freedom Forever, yazılı İngilizce dövizlerde dikkat çekti.

Bazı turistlerin ise şöleni Bodrum Kalesi ve otellerin çatılarından büyük ilgi ile izledikleri görüldü.

Miting alanında sık sık Osmanlı marşları, ile Ayten Alpman’ın  Memleketim, sarı Saçlım Mavi Gözlüm Nerdesin şarkıları çalındı.

İSTİKLAL MARŞI VE KURANI KERİM OKUNMASI İLE BAŞLADI

Şehitler anısına saygı duruşunun yapılması, İstiklal Marşı’nın okunmasının  Kumbahçe Mahallesi İmamı  Fatih Şimşek’in kuranı kerim okumasının ardından konuşmalar yapıldı.

Kaymakam Mehmet Gödekmerdan konuşmasında “Bugün teröre inat, bölücülere inat, ülkemizin birlik ve bütünlüğünü  bölmeye çalışanlara inat, Bodrum olarak saygıdeğer Cumhurbaşkanımıza ve ülkemize yapılan saldırı sonucu ülkemizin, milletimizin yanında olduğunu göstermek, karanlık günleri aydınlığa kavuşturmak, ‘Biz de varız’ demek için toplandık, bu vatan topraklarını ecdadımızın bize nasıl teslim ettiğini nasıl korumamız gerektiğini biliyoruz. Bu nedenle 15 Temmuzda yaşanan darbe girişimini yapanların kökü nerede olursa olsun kim olursa olsunlar  vatanımızı bölmeye güçleri yetmeyecektir. Demokrasi mücadelesini destekleyen vatandaşlara, siyasi partilere, milletimizin yanında yer alan sanatçılara ve medya mensuplarına şükranlarımı sunuyorum.”” dedi.

BENDE TERÖRİST GİBİ GÖTÜRÜLMÜŞTÜM

Bodrum belediye Başkanı Mehmet Kocadon ise konuşmasında 1 Haziran 2012 tarihinde kendisinin belediyede bir terörist gibi alınarak götürüldüğünü belirterek “İşte o gün bodrum halkı nasıl demokrasiye inandıysa bana inandıysa bugünde demokrasiye olan inancını seçilmiş olan insanlara karşı saygısını yine demokrasiye sahip çıkarak gösterdi. Bugün gün ben sen değil biz olma birlikte olma günüdür, biz olursak birlikte olursak bu vatanı güzel ülkemizi böldürtmeyiz demokrasiye kurşun sıkanlar hiçbir zaman emellerine kavuşamazlar” dedi.

Kocadon’un ardından Ak parti İlçe Başkanı Çiğdem Demiralp, “Eğer bu darbe başarılı olsaydı, 16 Temmuz’da ülkemizdeki herkes için bambaşka bir hayat başlayacaktı. Bu ihanet şebekesinin mensubu olmayan, iradesini Pensilvanya’dakilerin başına teslim etmeyenler, bu ülkede hayatını sürdürmeye, geleceğini inşa etmeye, vatan toprağını ve vatan bayrağına sahip olamayacaktı “derken, MHP İlçe Başkanı  Cengizhan Sancar, sanatçılardan Demet Akalın ve Serdar Ortaç kısa konuşmalar yaparak demokrasinin, parti STK gözetmeksizin herkesin sahip çıkması gereken yegane unsur olduğunu belirttiler.

TÜRKİYE’DE DEMAKROSİ DİRENİŞİ MUĞLA’DA BAŞLADI.

AKP Ankara Milletvekili Yalçın Akdoğan konuşmasına “Demokrasi nöbetine hoşgeldiniz” diyerek başladı. Akdoğan “Özellikle  Muğlalı vatandaşlarımızı tek tek alınlarından öpüyorum. Çünkü 15 Temmuz akşamı Sayın cumhurbaşkanımız Marmaris’teydi ilk olaylar başladığında binlerce kardeşimiz otelin önüne gitti. Vücutlarını  siper ettiler. Türkiye’de demokrasi direnişi Muğla’da başladı.15 Temmuz’da FETÖ’nün haşhaşileri teröristleri uçaklarla geldiler, helikopterlerle, tanklarla , toplarla geldiler, ama o aziz millet Türkiye geçilmez , dedi, ve onlara fırsat vermedi. Sizler sadece demokrasi nöbeti tutmuyorsunuz bu cuntacılara karşı, bu bir işgal denemesine karşı bir vatan savunmasıdır” dedi.

İNLERİNEDE GİRDİK KÖKLERİNİDE KAZIYACAĞIZ.

Akdoğan “Türkiye’yi tamamen hakimiyet altına almak istediler. Ama bu millet bu zombilere bu haşhaşilere fırsat vermedi, ve milletin adamlarına sahip çıktı. bunların ilk hamlesi değildi belki sonda olmayacak. Gezi olaylarınında. 17-25 Aralık darbe girişiminin arkasında da bunlar vardı. Sokak gösteri ile geldiler olmadı, yargı darbesi ile geldiler olmadı, askeri darbe ile geldiler olmadı. Ne dedi bu aziz millet gezi olaylarından sonra, Menderes’i astınız, Özal’ı zehirlediniz, Erdoğan’ı yedirmeyiz, dedi. O tanklar uçaklar bomba yağdırdığında insanların altında Ak Partili, CHP’li MHP’li yazıyor muydu yazmıyordu, o nedenle Ak Partili MHP’li, CHP’li tüm vatandaşlarımız birlik içinde, dirlik içinde taşın altına elimizi koyacağız. Vatanımıza bayrağımıza sahip çıkacağız. Ey FETÖ ‘nün haşhaşileri , ey FETÖ’nün teröristleri, Türkiye’yi size yar etmeyeceğiz, Türkiye’yi size dar edeceğiz. İnlerinede girdik köklerinide kazıyacağız. Bunların zulmetmediği kimse kalmadı. Herkese kötülük yaptılar. Her yere sızdılar. Maksat bir partiyi bir hükümeti devirmek değildi. Maksat devleti devirmekti. Bu yüzden orduya ve milli olan hangi yapı varsa sirayet ettiler. Ama bu millete bu aziz millete sirayet edemediler. Bu millet şahlandı demokrasiye ve vatanına sahip çıktı, hepinizden Allah razı olsun gazanız mübarek olsun diyorum” diyerek sözlerini tamamladı. Akdoğan’ın konuşmasının ardından koluna giren sanatçı Muazzez Ersoy “Sayın bakanımı bırakmıyorum hep birlikte sizlerle Memleketim, şarkısını okumak istiyorum” dedi. Mitinge katılan sanatçılar ve halkın şarkıyı okuması ile demokrasi şöleni sona erdi.