Güncel

BODRUM’DA 18 MART ÇANAKKALE ŞEHİTLERİNİ ANMA GÜNÜ ETKİNLİKLERİ

Çanakkale Deniz Zaferi’nin 101. Yılı ve 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü kapsamında Bodrum’da anma törenleri ve çeşitli etkinlikler düzenlendi.

18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü Programı, sabah saatlerinde Bodrum Belediye Meydanı’nda düzenlenen resmi törenle başladı. Törene Bodrum Kaymakamı Dr. Mehmet Gödekmerdan, Bodrum Başsavcısı Dr. Barış Duman, Bodrum Ağır Ceza Hakimi Dr. Yakup Yıldız, Bodrum Belediye Başkan Yardımcıları Taner Uslu ve Kemal Orman, Bodrum İlçe Garnizon Komutanı Albay Atilla Göksel Oral,  İlçe Emniyet Müdürü Can Candaş, siyasi parti temsilcileri, Muharip Gaziler Derneği Bodrum Şubesi üyesi gaziler, STK’lar ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve saygı atışının ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam eden tören sonunda çeşitli kurum ve kuruluşlar tarafından Atatürk Anıtı önüne çelenk bırakıldı. Bodrum Muharip Gaziler Derneği Başkanı Hasan Külcü’nün günün anlam ve önemine binaen yaptığı konuşmanın ardından  tören,  Bodrum Belediyesi Nurol Kültür Merkezi’nde devam etti.  Etkinlikler, bir dakikalık saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı ise Bodrum Bitez Gülümser – Mehmet Danacı Ortaokulu Müdürü Yusuf Özden yaptı.

18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü Programı kapsamında düzenlenen etkinlikler, Bitez Gülümser Mehmet Danacı Ortaokulu anasınıfı öğrencilerinin hazırladıkları gösteri ve ortaokul öğrencilerinin oratoryo gösterisi ile devam etti. Okullar arası düzenlenen resim, şiir yazma ve kitap okuma yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi ile program son buldu.