BODRUM TANITIM ÇALIŞMALARINA FRANSA’DAN BAŞLADI

Yurt içi ve yurtdışında fuarlara katılarak Bodrum’u tanıtmaya devam eden Bodrum Tanıtma Vakfı (BOTAV), 2016 yılı eylül ayı itibarıyla başlayan turizm fuar sezonununu Fransa ile açtı.
2016 Eylül – 2017 Nisan ayları arasındaki turizm fuarları döneminde BOTAV, 22 ülkede 23 turizm fuarına katılacak.

BOTAV, 20-23 Eylül 2016 tarihleri arasında Fransa’da düzenlenen Paris IFTM Top Resa Turizm Fuarı ile tanıtım çalışmalarına başladı. Bodrum Belediye Başkanı ve Bodrum Tanıtma Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kocadon, tanıtım çalışmalarına bu dönem daha fazla ağırlık vereceklerini ifade ederek, “Dünyada ve ülkemizde meydana gelen olumsuz olaylar nedeniyle Türkiye’ye ve Bodrum’a gelen turist sayısında da azalma yaşandı. Bu durumun üstesinden gelebilmek ve daha iyi bir sezon geçirebilmek adına 2017 yılı için tanıtımlarımıza daha fazla ağırlık vereceğiz. Mücadelemizi yılmadan sürdüreceğiz” dedi.
Başkan Kocadon açıklamasında ayrıca Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türk Hava Yolları, sivil toplum kuruluşları ve işletmelerden 2017 yılı için beklentilerini açıkladı. Kocadon, “Kültür ve Turizm Bakanlığı, tur operatörlerine verdiği tanıtım desteğini artırmalı. Türk Hava Yolları İngiltere, Hollanda ve Almanya’dan Bodrum’a direkt uçuşlar koymalı. Bizler de bölgemizin ve işletmelerin hizmet kalitesinin üst seviyede olması için elimizden gelen çabayı göstermeliyiz. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Libero Tur işbirliği ile Bodrum’a davet edilen Ukraynalı tur operatörü Travel Professional Group çalışanları ve basın mensuplarından oluşan 130 kişilik grubun Bodrum’a daveti gibi tanıtım çalışmalarına daha fazla ağırlık verilmeli” dedi.
BOTAV, önümüzdeki kasım ayı içinde İngiltere ve Polonya’da katılacağı turizm fuarları ile tanıtım çalışmalarına devam edecek.