EtkinliklerKitap

BODRUM HALK MASALLARI KİTABI İMZA GÜNÜ

Bodrum Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nde Yayınlar Personeli Cezmi Çoban’ın, yayınlanan 5. Bodrum çalışması “Bodrum Halk Masalları” kitabının imza günü, 24 Ağustos 2016 Çarşamba günü saat 18.30’da Bodrum Belediyesi Şevket Sabancı Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilecek. 

Bodrum ilçe merkezi ile çevre köy ve mahallelerinden derlenen 32 masalın yer aldığı kitapta; Bodrum’un dünyaca ünlü, marka bir turizm kenti özelliği taşıdığı dikkate alınarak masal metinlerinin İngilizce ve Fransızca çevirileri ile birlikte yer alıyor. Masallar için çizilen illüstrasyonlar Bodrum masallarını her yaştan okur için ilgi çekici bir hale getiriyor.

Kitapla ilgili bilgi veren yazar Cezmi Çoban; “Bir masal kenti olan Bodrum’un, yerel değerleri arasında bulunan ve bugüne kadar fazla ön plana çıkmamış halk masallarını derleyerek bir araya getirmeye çalıştım. Bodrum’a bağlı köy ve mahallelerde 4 yıl süren çalışmalar sonunda ortaya çıkan deniz ve kara kültürünün izlerini taşıyan bu masallar, bir anlamda da geleneksel Bodrum yaşantısına da tanıklık etmektedir. Bu süreçte, büyüklerinden öğrenerek hafızalarında günümüze kadar yaşattıkları masalları paylaşan Bodrum masal anaları ve masal atalarına teşekkürlerimi sunuyorum. Sayelerinde Bodrum masalları ve Bodrum masal kahramanları unutulmaktan kurtuldu ve yeni nesillerle buluşturulmuş oldu.” dedi.