EtkinliklerGüncelKültür-SanatManşetTurizm

Bodrum Belediyesi’nden Mobil Uygulama

Bodrum Belediyesi tarafından üzerinde titizlikle çalışılan mobil uygulama programı hayata geçirildi.

Bodrum Belediyesi Basın Yayın Halkla İlişkiler Müdürlüğü ile Bilgi İşlem Müdürlüğü tarafından planlanıp hayata geçirilen mobil uygulama, birçok kolaylığı halka sunuyor. Günümüz teknolojisinin getirmiş olduğu kolaylıklardan biri olan akıllı telefonlar için geliştirilen bu uygulama, Bodrum ve Bodrum’un tüm mahalleleri ile ilgili bilgileri ve ihtiyaç duyulduğunda kullanılabilecek bilgileri konumlarıyla içeriyor. Türkçe, İngilizce ve Rusça olmak üzere 3 dilde hizmet veren ve vatandaşların kullanımına sunulan uygulamaya önümüzdeki günlerde Almanca da eklenecek.

Mobil uygulamada Bodrum Belediyesiyle ilgili Hizmet noktaları, sağlık hizmetleri, online işlemler, etkinlikler ve halk plajları gibi bilgiler yer alırken; Bodrum’un tarihçesi, Bodrum’daki tarihi ve turistik yerler, müzeler, ören yerleri, sağlık kuruluşları, nöbetçi eczaneler, cami ve çeşmelere ait bilgilere de geniş olarak yer veriliyor. Uygulamada verilen bilgilerin tamamı konum bazlı çalışırken kullanıcının bulunulan konuma ne kadar mesafede olduğu görülebiliyor.

Mobil uygulamanın önemli bir diğer özelliği olan pratik bilgiler bölümünde ise Bodrumdaki pazarlar, Bodrum’un yöresel yemekleri ve turizm kenti Bodrum’un önemli bir faaliyeti olan “Mavi Yolculuk” ile ilgili de birçok bilgiye ulaşılabiliyor.

Bodrum Belediyesi’nin teknolojik alt yapısıyla da örnek bir belediye olduğunu ifade eden Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, “Bu uygulama halkımıza ve özellikle Bodrum’a gelen yerli ve yabancı misafirlerimize hitaben hazırlandı. Uygulamada, Bodrum’da bulunan birçok yerle ilgili bilgi verildiği gibi Bodrum Belediyesi ile ilgili de tüm bilgiler mevcut. Sürekli güncellenerek yeni bilgilerin de ekleneceği uygulamanın en önemli özelliklerinden biri de kolay kullanılabilen bir uygulama olması. Vatandaşlarımızın ve misafirlerimizin bilgilere daha kolay ulaşabilmesi için geliştirilen uygulamamız Bodrum’a hayırlı olsun.” dedi.

Bodrum Belediyesiyle ilgili duyuru ve etkinliklerin de yer aldığı mobil uygulama,  Android ve IOS işletim sistemlerine uygun olarak Google Play Store ve Apple Market’den ücretsiz olarak indirilebiliyor.