BAŞKAN KOCADON SLOW CHEESE’İ ZİYARET ETTİ

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Bodrum Belediye Başkanlığının da destekleriyle bu yıl ikinci kez gerçekleştirilen Slow Cheese Bodrum – Milas Peynir Festivali’ni ziyaret ederek kurulan stantları gezdi. Üreticilerden ve festival yetkililerinden yapılan çalışmalarla ilgili bilgi aldı.   

Oasis Alışveriş Kültür ve Eğlence Merkezi Sümbül Sokak’ta, Slow Food Yaveş Gari Bodrum Yerel Grubu öncülüğünde düzenlenen II. Slow Cheese Bodrum – Milas Peynir Festivali, vatandaşlardan ilgi gördü. Milas Tarım ve Hayvancılık Fuarı ile eş zamanlı olarak Bodrum ve Milas’ta, kaybolan lezzetleri yeniden gün yüzüne çıkarabilmek amacıyla düzenlenen etkinliğe Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon da katılarak çalışmalarından dolayı katılımcıları tebrik etti. Stantlarda yerini alan ülkemizin her yöresinden gelen mandıracı konukların peynirlerini de tadan Başkan Kocadon, üreticinin değerinin farkına varılmasına da olanak sunan bu tür etkinliklerin artmasını diledi.

Üreticileri her zaman desteklemeye çalıştıklarını ifade eden Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, “Üreticilerimizin yer aldığı her etkinliği elimizden geldiği kadar destekliyoruz. Slow Food Yaveş Gari Bodrum Yerel Grubu’nun bu çalışması oldukça anlamlı. Etkinliklerin üreticiler başta olmak üzere okullarda ve hayatın değişik alanlarında gerçekleşmesi de ayrıca önemli. Kendilerine çok teşekkür ediyorum.” dedi.

  1. Slow Cheese Bodrum – Milas Peynir Festivali, 2-5 Mart 2017 tarihleri arasında devam edecek.