Güncel

BAŞKAN KOCADON, ATA’NIN HUZURUNDA

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, aramızdan ayrılışının 78. yıl dönümünde Bodrum’da da düzenlenen törenle anıldı. Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ise Ata’yı, binlerce vatandaşla birlikte Anıtkabir’de andı.  

Bodrum Belediye Meydanı’nda gerçekleşen anma törenine; Bodrum Kaymakamı Dr. Mehmet Gödekmerdan, Bodrum Belediye Başkan Yardımcıları Taner Uslu ve Kemal Orman, Bodrum Garnizon Komutanı Albay Ümit Tezcan, Bodrum Cumhuriyet Başsavcısı Dr. Barış Duman, Muharip Gaziler Derneği Bodrum Şubesi üyeleri, siyasi parti temsilcileri, okullar, öğrenciler, sivil toplum kuruluşu üyeleri ve vatandaşlar katıldı.  Atatürk anıtının önüne çelenk sunulmasının ardından, Mustafa Kemal Atatürk’ün hayata gözlerini yumduğu 09.05’te, sirenler eşliğinde iki dakikalık saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu.

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, 10 Kasım’da Ankara’daydı

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ise Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Altındağ ve Bodrum Belediyesi Meclis Üyeleriyle birlikte anma töreni için Ankara’ya giderek; binlerce vatandaşla Ata’nın huzuruna çıktı. Üç yıldır meclis üyeleriyle bir arada Anıtkabir’e giden Başkan Mehmet Kocadon; “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 78. yılında, onun gösterdiği yoldan yürümeye devam ediyoruz. Ülkemizde ve bölgemizde, son yıllarda yaşanan gelişmelere rağmen, birlik ve beraberlik içinde olabilmemizin en önemli sebebi; Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet yoludur. Ve bu birlik ve beraberlik, Cumhuriyeti kurarken çizdiği yolun ne kadar güçlü olduğunun da bir göstergesidir. Her yıl 10 Kasımlarda, Atamızın huzuruna gelen gençleri görmek; geleceğe olan inancımızı bir kat daha artırıyor.” dedi.