B.A.Y.K. AÇIK DRAGON TÜRKİYE ŞAMPİYONASI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Türkiye Yelken Federasyonu’nun Faaliyet programında yer alan ve Bodrum Açıkdeniz Yelken Kulübü tarafından Milta Bodrum Marina işbirliği ile düzenlenen Açık Dragon Türkiye Şampiyonası 2 – 5 Kasım tarihlerinde Bodrum’da gerçekleştirildi.
Yurt dışından gelen sporcuların da katılımıyla 11 Dragonun kıyasıya mücadele ettiği şampiyonadan detaylar şöyle;
Kayıtların sona erdiği Çarşamba akşamı Marina Yacht Club tarafından düzenlenen açılış kokteyli ve barbekü partisinde bir araya gelen katılımcılar, yapılan ikramlar eşliğinde gecenin tadını çıkarırken sergiledikleri dostluk ve samimiyetle yarışların centilmence geçeceğini de gösteriyorlardı. Uluslararası yarışlarda pek çok başarıları olan yabancı sporcuların ilk günden organizasyondan memnun olduklarını belirtiyor olmaları da Türk Dragon Birliği ve BAYK’ın yoğun çalışmalarının sonucuydu.
4 Gün süren ve 8 yarışın yapıldığı şampiyona haftasında, ekipler parkurda her türlü hava şartında yarışma şansını bulurken, yabancı katılımcıların Bodrum sularına çabuk alışmaları dikkat çekti.

Pazar akşamı Marina Yacht Club ta gerçekleştirilen ödül töreninde Dragon Sonbahar Serisinin I. Ayak ödüllerini BAYK Komodoru Sayın Ömer Karacalar verirken, Türkiye Şampiyonası ödüllerini Türkiye Yelken Federasyonu Başkanı Sayın Özlem Akdurak takdim etti.