AYLA ERİŞ ‘RESİMLER’ SERGİSİ İLE MİDTOWN SANAT GALERİSİ’NDE

Midtown Alışveriş Merkezi, sanatseverleri 3 Mart – 6 Nisan tarihleri arasında Ayla Eriş’in ‘Resimler’ sergisi ile buluşturuyor. Sergi ücretsiz olarak Midtown Sanat Galerisi’nde ziyaret edilebilecek.

Bodrum’un önemli sergi alanlarından biri olan Midtown Sanat Galerisi, 3 Mart – 6 Nisan tarihleri arasında Ayla Eriş’in ‘Resimler’ sergisine ev sahipliği yapıyor.

1996 yılında Marmara Üniversitesi’nden Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’ne gelen ve Bodrum’a yerleşen Ayla Eriş gerek kişisel atölyesinde gerekse tüzel kurumlarda birçok öğrenci yetiştirdi. Ayla Eriş, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nden emekli olduktan sonra daha önceleri de yapmış olduğu gibi resim çalışmalarını ve “Çağdaş Sanat” toplantılarını sürdürmektedir. Ayla Eriş, yapı-çözümcü bir anlayışın egemen olduğu kompozisyonlarında karışık teknik kullanmaktadır.

Midtown Sanat Galerisi’nde yer alan eserleri ile ilgili Ayla Eriş; “Bazı düşünürler doğanın yapısı içinde dik ve düz hiçbir şeyin bulunmadığını savunur. Bu teoriye katılan birçok sanatçı vardır. Çalışmalarında da biçimleri bu düşünceleri takip eder. Bu fikri savunan sanatçılar ile aynı düşüncede değilim. Doğanın yapısında düz ve dikler de bulunmaktadır. Bazıları gözle görülmese dahi. Uzay boşluğunda yol alan ışık demeti ve yerçekiminin dünya yüzeyinden merkeze uzanan görünmez dik çizgisinde olduğu gibi… Çalışmalarım bu iki zıt düşüncenin bir arada bulunmasını yansıtıyor” dedi.

Ayla Eriş’in ‘Resimler’ sergisi, 3 Mart – 6 Nisan tarihlerinde 10:00–22:00 saatleri arasında Midtown Sanat Galerisi’nde sanatseverlerin ziyaretine açık olacak.