ANTİKA ESERLER SİRKECİ GARI’NDAKİ FESTİVALDE GÖRÜCÜYE ÇIKACAK

Tarihi Sirkeci Garı, 17-26 Kasım tarihleri arasında antika festivaline ev sahipliği yapacak. Farklı şehirlerden gelen antikacılarının da stant açarak, katılım göstereceği festivalde, antika denildiğinde akla ilk gelen yerlerden Teos Antik; körüklü fotoğraf makinesi, daktilo, eski plaklar, gramofon, bakır objeler başta olmak üzere çeşitli eserleri antikaseverlerin beğenisine sunacak.

Ülkemizde gösterimdeki Doğu Ekspresinde Cinayet filminin ilk durağı olan ve film ile tüm dünyanın tanıdığı tarihi Sirkeci Garı’nda, 17-26 Kasım tarihleri arasında Antika Festivali düzenlenecek. 200’ün üzerinde standın yer alacağı festivalde, antikanın kokusu ve ruhu ziyaretçilerle buluşturulacak. Geçmişe dair bir yolculuğa çıkaracak festivalde, antika denildiğinde akla ilk gelen yerlerden olan Teos Antik, tarihte Doğu ile Avrupa arasında bir köprü oluşturan Sirkeci Garı’nda birbirinden değerli parçaları antika tutkunlarının beğenisine sunacak. Plaklardan bakır objelere, sahaflık kitaplardan telefonlara kadar sayısız antika eserin sergilendiği festival, 9 gün boyunca devam edecek.

Geçmiş ile Gelecek Sirkeci Garı’nda Buluşacak

Geçmişin izlerini genç kuşakla buluşturmanın önemine dikkat çeken Teos Antik’in kurucusu iş adamı Mehmet Teoman Ünligil, “Geçmiş nesillerden kalan hatıraları yaşatmak ve gelecek kuşaklara aktarmak oldukça önemli. Antika, vefa duygusunun en anlamlı yansıması. Eski eşyalara dokunduğunuzda o günlere gitmek, o duyguları yaşamak tarifsiz bir haz veriyor. İstanbul’un nostaljik mekanlarından biri olan Sirkeci Garı’nda 9 gün boyunca antika tutkunu ile bir araya geleceğiz” ifadelerini kullandı.