AMAC AEROSPACE TURKEY İLE İŞ JETLERİ GÜVENLE UÇACAK

Özel jet uçak bakım ve modifikasyon firması AMAC Aerospace Turkey, kazandığı bakım ve onarım yetkileriyle gerek yurt içi gerekse yurtdışındaki Falcon jet sahiplerini sevindirecek. Başarılı bakım ve onarım çalışmalarıyla kısa sürede uçak üreticisi  Dassault Falcon yetkili servis statüsüne çıkan AMAC Aerospace Turkey, sahip olduğu yetki sertifikalarıyla özellikle uçak bakımı için Avrupa’ya gitmek zorunda olan jet sahiplerinin yüzünü güldürdü

Türkiye’de 2012 yılında İstanbul Atatürk Havalimanı’nda kurularak faaliyetlerine başlayan AMAC Aerospace Turkey, başarılı çalışmalarıyla uçak bakımı ve modifikasyon konularındaki yetkilerini artırdı. Dassault’un Türkiye’deki tek yetkilisi olmayı başaran AMAC Aerospace, FAA’den almaya hak kazandığı yetki sertifikasıyla da kısa sürede başarısını kanıtladı.

EASA Part 145 sertifikasındaki hat bakım yetkilerine C Check bakımına kadar üs bakım kabiliyetini de ekleyen AMAC Aerospace Turkey, Falcon 900/900EX EASy 2000/2000EX EASy, Falcon 7X ve Pilatus PC-12 uçaklara hat ve üs bakım hizmeti veriyor.

İş jeti sahiplerinin belirli periyotlarla yaptırması gereken uçak bakımları için Avrupa’ya gitmek zorunda kalmayacakları bir hizmet sunan AMAC Aerospace Turkey, hem yurt içindeki, hem de Orta Doğu’daki iş jeti sahiplerine hizmet sağlayabiliyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan AMAC Aerospace Turkey Operasyon Direktörü Atilla Güney şunları söyledi; ‘‘AMAC Aerospace Turkey olarak, Türkiye ve çevre ülkelerdeki özel jet sahiplerine kaliteli, zamanında ve maliyet efektif hizmetlerimizi geliştirerek sürdürmeyi hedefliyoruz. Bu bağlamda üs bakım yetkileri alarak AMAC Aerospace Turkey’in kapasitesini ve hizmet kalitesini daha geniş alanlarda göstermesini sağlamak öncelikli hedeflerimiz arasında”.