ModaYaşam

70’LERİN EFSANE JEAN’İ LEVI’S® 505C YENİDEN TASARLANDI

İlk kez 1967 yılında üretilen, 70’ler boyunca pop ve rock yıldızlarının, graffiti sanatçılarının vazgeçilmez jean’i olan 505™, doğumunun üzerinden neredeyse 50 yıl geçmesine rağmen ilk günkü popülerliğini koruyor.

Sahnelerin “resmi olmayan” jean’i olarak da

bilinen zamansız 505™, düz kesim ve esnemeyen modeline bağlı olarak her vücut tipiyle uyumlu bir görünüm veriyor. Ramones ve Debbie Harry gibi starların da vazgeçilmezi olan 505™, Levis® tasarım ekibi tarafından tekrar elden geçirildi ve daha modern bir görünüm kazandı. Kişiselleştirilmiş düz kesim modeliyle kusursuz bir tarza sahip oldu.

Levis®’tan Karyn Hillman, “505 karşı kültürün önemli bir sembolüydü. Sanat ve müzikte yaratıcılığın zirveye çıktığı dönemde 505 de şöhretinin zirvesindeydi. Bu efsanevi jean’in daha modern ve daha ince modelini tanıtmaktan dolayı çok heyecanlıyız” dedi.

Rolling Stones’un Sticky Fingers albüm kapağını da süsleyen efsanevi jean; ilk kez müzik, sinema ve insan haklarındaki gelişmelerin doruk noktasına çıktığı 60’lı yılların sonunda piyasaya sürülmüştü.

Yeni 505C’nin New York’taki tanıtım gecesinde efsanevi yıldız Debbie Harry üzerindeki vintage 505™C ile Bowery Balo Salonu’nda konser verdi.

Trendy görünmek isteyenlerin tercihi zamansız 505™C, Levis® mağazalarında denim tutkunlarını bekliyor.