2016 DRAGON İLKBAHAR SERİSİ SONA ERDİ

Milta Bodrum Marina işbirliğiyle düzenlenen Dragon İlkbahar Serisinin son yarışı 13-14-15 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirildi. Erol Kapkın Trofesi adını taşıyan son ayak Marmara Yelken Kulübü ile ortak icra edildi.
10 Dragondan oluşan filo, serinin son ayağında, 3 gün boyunca rüzgar yönünün ve şiddetinin sabitlenmesini bekleyerek parkuru tavaf etti. 8 Yarışın planlandığı fakat 4 yarışın gerçekleştirilebildiği hafta sonundan özetler şöyle…
İlk gün için planlanan start saati (12:00) rüzgar şiddetinin 23-24 knot’un altına düşmemesi ve dalga boyunun yüksek olması sebebiyle 16:25 de verilebildi. Günü tek yarışla kapatan Dragoncular Cumartesi daha çok yarış yapabilme umuduyla kara döndüler.
Cumartesi gününün sabahında rüzgarın 120 dereceden 15 -17 knot arasında esmesi ile peşpeşe verilen 2 yarışın ardından 20 dereceden 2 knot kuvvetine dönmesi, filonun uzun süre parkurda beklemesine ve sonrasında günü sonlandırmasına sebep oldu.
Son uyarı işaretinin 14:30 olduğu Pazar gününde filo ilk start denemesini 14.08 de gerçekleştirdi. Sürekli değişkenlik gösteren rüzgar yönü, start düdüğünün hemen ardından ikinci bir düdükle filonun geri çağırılmasına sebep oldu. 14:21 de verilen ikinci start yarışçıların yağmur eşliğinde tamamlayabildiği son yarış oldu.
Akşamında Marina Yacht Club’te gerçekleştirilen ödül töreninde Dragoncular hem Erol Kapkın Trofesi hem de Bayk Dragon İlkbahar Serisi Trofe ödülleriyle buluştular. Erol Kapkın Trofe birincisi olan Elif Teknesi ayrıca bir yıl süreyle kendilerinde kalacak Trofe kupasının da sahibi oldular.

Erol Kapkın Trofesi sonucu:
Birinci: Elif Teknesi – Tur 50 ( Azat Baykal – Erdil Uzaltan – Emir Işıklıgil )
İkinci: Champagne Teknesi  – Tur 49 ( Ali Doğaner – Atiler Bağcı – Doruk Ayaz )
Üçüncü : Therapie Teknesi – Tur 52 ( Şenkar Öztüzün – Ali Cengiz Gün – Burçin Aytunç )
Bayk Dragon İlkbahar Serisi Trofe Sonucu:
Birinci: Elif Teknesi – Tur 50 ( Azat Baykal – Erdil Uzaltan – Emir Işıklıgil )
İkinci: Champagne Teknesi  – Tur 49 ( Ali Doğaner – Atiler Bağcı – Doruk Ayaz )
Üçüncü : Provezza Teknesi – Tur 1211 (Ali Tezdiker – Yasemin M. Tezdiker – Tuğba Fırtına – Özgün Fırtına )