YENİ YILI KARŞILAMAK İÇİN EN GÖZDE ŞEHİRLER

Seneye nasıl başlarsanız, öyle devam edermiş… tatilsepeti.com, 2019’da daha çok seyahat etmeyi dileyenler için birbirinden renkli yeni yıl rotaları sunuyor. Paris, Beyrut, Amsterdam ve Prag’ın yanı sıra komşu ülke Yunanistan’ın rengarenk şehirleri Atina, Kavala ve Selanik de yılbaşı tatillerinin gözde şehirleri olarak öne çıkıyor.     

Yeni yılın ilk gününün Salı’ya denk gelmesiyle, yılbaşı için dört günlük bir tatil fırsatı doğuyor. Türkiye’nin önde gelen turizm portalı tatilsepeti.com, yeni yıla tazelenmiş olarak girmek isteyen, canlanmak içinse seyahate çıkmayı tercih edenler için yılbaşı tatilinde ziyaret edebilecekleri en gözde destinasyonları sıraladı:

Edebiyatın izinde Paris

Noel ve yılbaşı süslemeleriyle güzelliği kat be kat artan Paris, 3 gece konaklamalı turlarda 479 Euro’dan başlayan fiyatıyla yurt dışı yeni yıl rotalarının başında geliyor.  Şehirde yapacağınız yürüyüşler sizi yalnızca alışveriş yapacağınız indirimli mağazalara değil, şehrin sanat ve edebiyat dolu tarihine de götürüyor. Hemingway’in Paris’i isimli yürüyüş turuna katılarak klasik Paris destinasyonlarının dışına çıkabilir, zamanında birlikte Paris’te yaşamış olan ünlü yazarların mesken tuttukları mekanları gezebilirsiniz. Turdan sonra 1920’lerde edebiyatçıların buluşma noktası olan Shakespear’s Company kitabevini ziyaret ederek satın alacağınız bir kitapla şehrin kafelerinde keyif yapmadan sakın dönmeyin.

Beyrut’un müzikholleri

Batınınkini gördüyseniz, o halde doğunun Paris’ini ziyaret etme vaktiniz çoktan gelmiş demektir. Beyrut yalnızca tarihi sokakları, binaları ve dünyaca ünlü mutfağıyla değil, meşhur müzikholleri ve 269 Euro’dan başlayan, 3 gece konaklamalı uygun tur fiyatlarıyla da turistlerin en çok ilgi gösterdiği şehirlerden. Bizim gazinolarımıza benzeyen ve birbirinden renkli Lübnanlı müzisyenlerin sahne aldığı bu mekanlarda Beyrut’un insanı sarhoş eden ezgilerini mutlaka dinlemeli, hatta yeni yıla bu müzikhollerden birinde girmelisiniz. Beyrut, yılbaşında ılıman bir havayı deneyimlemek için de ideal.

Prag meydanında yılın son dakikaları

Yeni yıla girerken hem çılgınca eğlenmek hem de farklı insanlarla sosyalleşmek istiyorsanız Prag bunun için en doğru adres. 31 Aralık akşamında hem Praglılar hem de dünyanın dört bir yanından gelen turistler Eski Meydan’da toplanıp eğlenirken bir yandan da gözlerini meydanın ünlü saat kulesine dikiyorlar. Her biri farklı anlamlar taşıyan dört ayrı figürün farklı zamanlarda kendini gösterdiği saatin üzerindeki 12 dilimin her birinde ise 12 burcun sembolleri yer alıyor. Prag için Tatilsepeti’nden 329 Euro’luk bir tur alıp 3 gece konaklama yapmak ve yılın son dakikalarını meydandaki binlerce insanla birlikte sayarak 2019’a girmek mümkün.

Ne varsa komşuda var: Selanik-Atina-Kavala

“Yılbaşına öyle bir diyarda gireyim ki insanları yemeyi-içmeyi bilsin, sofraya da şarkılar, türküler eşlik etsin” diyenlerdenseniz, kendinizi en rahat hissedeceğiniz yerlerin başında komşu Yunanistan geliyor. 89 Euro’dan başlayan kaçırılmayacak fiyatlarla sunulan, 2 gece konaklamalı Kavala-Selanik turuyla gidebileceğiniz Yunanistan, şarkılarında kendi hayatınızdan izler bulacağınız, enfes lezzetleriyle damağınıza da hitap eden bir ülke. tatilsepeticom’dan yollarda vakit harcamadan en kolay ulaşacağınız Yunanistan rotalarını seçebilir, daha kapsamlı bir gezi yapmak isterseniz Selanik-Atina-Kavala turunu da tercih edebilirsiniz.    

Açık hava müzesi Roma

Bu yılbaşı bir değişiklik yapıp yeni yıl dileğinizi Aşk Çeşmesi’ne atacağınız madeni parayla dileyebilirsiniz. Roma’nın adeta sembolleşmiş çeşmesini ziyaret ettikten sonra ister İspanyol Merdivenleri’nden süzülüp kendinizi bir film yıldızı gibi hisseder, ister tarihi binaların, Roma harabelerinin arasına saklanmış meydanlarda sıralanan kafelerde espressonuzu yudumlar, dilerseniz eski bir Roma hamamında keyifli bir banyo alabilirsiniz. 299 Euro’dan başlayan tur ücretiyle dolu dolu 3 gün geçirebileceğiniz, adeta bir açık hava müzesi olan şehir, hem alışveriş severler hem de tarih tutkunları için eşsiz deneyimler sunuyor.

Eğlencenin merkezi Amsterdam

Dam Meydanı, Kraliyet Sarayı, Çiçek Pazarı, Kırmızı Fener Sokağı gibi ilgi çekici bölgeleriyle Amsterdam, her yıl olduğu gibi bu yılbaşında da seyahat severlerin odak noktası. Kanallarıyla ünlü bu şehirde önce tekne turuna çıkıp ardından kiralayacağınız bisikletlerle rengarenk evlerin sıralandığı capcanlı sokakları gezebilirsiniz. Birçok farklı kültürün kaynaştığı ve 3 gece konaklamalı tur seçenekleri 499 Euro’dan başlayan Amsterdam, insanı kendine hayran bırakan mimarisi ve eğlenceli atmosferiyle yılbaşı gezginleri için uygun bir durak.