TÜRK MUTFAĞI, “BODRUM BLUE” MARKASI İLE DÜNYA JET SOSYETESİNE HİTAP EDEN MAURİTİUS’A İHRAÇ EDİLDİ

Dünyanın en iyi resort işletmecisi ve lüks otel zinciri LUX*, Türk mutfağını, Bodrum Blue markası ile okyanus ötesine taşıdı. LUX* Grubu’nun Avrupa’daki ilk ve tek yatırımı olan LUX* Bodrum Resort & Residences’ın Türk mutfağı esas alınarak hazırlanan menüsü, “Bodrum Blue” markası ile LUX* Grubu’nun dünya jet sosyetesine hitap eden Mauritius’taki en lüks oteline ihraç edildi.

Daha ilk yıllında uluslararası arenada mimarlık alanında ödülle taçlandırılan LUX* Bodrum Resort & Residences, 1 Mayıs’ta başlayacağı yeni sezonuna ödüller, yenilikler ve başarılarla ‘merhaba’ diyor. İsviçre’de düzenlenen ve Dünya Turizm Oscar’ı olarak kabul edilen  World Luxury Hotel Awards’ta, “Doğu Avrupa’nın En iyi Lüks Plaj Oteli” seçilen LUX* Bodrum’un turizm sektörüne kazandırdıkları ödüllerle de sınırlı kalmadı. Otelin Ege, Akdeniz ve Anadolu lezzetlerinden oluşan Türk mutfağı menüsü, “Bodrum Blue” markası ile okyanus ötesine taşındı. LUX* Grubu’nun dünyanın en üst segment otelleri arasında yer alan ve geçtiğimiz aylarda 50 milyon Dolar’a renöve edilen Grand Gaube’deki otelinde, kabak tatlısı, hünkar beğendi, keşkek gibi  geleneksel ve modern Türk lezzetleri sunulmaya başlandı. 

Mauritius’ta kabak tatlısı, hünkar beğendi, keşkek gibi Türk ağız tadına yönelik lezzetler servis ediliyor

Hem göze hem damağa hitap eden lezzetler arasında, LUX* Bodrum’da misafirlerin sıklıkla tercih ettiği; lahmacun, pide ve kebap çeşitleri ile kabak tatlısı ve tahin sorbe, süt dana buse&keşkek, enginar salata, kabak şayan, hünkar beğendinin yanı sıra humus, muammara, tarama, kuru cacık, patlıcan salata gibi mezeler ve baklava ile fırın sütlaç gibi tatlılar da yer alıyor.

 

LUX* Global Satıştan Sorumlu Dünya Başkanı Sydney Pierre, Bodrum’u artık tüm dünyanın tanıdığının altını çizerek LUX* olarak her zaman dünyanın en iyi ürünlerini harmanlayarak tüm dünyadaki müşterilerimize sunuyoruz. Bu kapsamda LUX* Bodrum’da müşterilerimize Bodrum Blue adı altında sunduğumuz Türk mutfağının harmanlandığı lezzetleri, Mauritius’a taşıdık. Türk kahvesini Maldivler ve Mauritius’taki otellerimizde misafirlerimize servis etmeye başladık.” şeklinde konuştu.

LUX* aracılığıyla Türk mutfak kültürüne ait öğeleri dünyanın en önemli ve en lüks turizm destinasyonlarından birine ihraç ettiklerinin altını çizen MYC Partners Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Murat Akdoğan, gastronominin Türkiye’de turizmi daha da canlandıracak ve farklı pazarlara açılmasını sağlayacak önemli bir araç; bu gelişmenin de Türk turizm sektörü adına güzel bir fırsat olduğunu vurguladı.

Bodrum’un havaalanına 15 dakika mesafedeki en özel koylarından Adabükü’nde konumlanan LUX* Bodrum’un geçtiğimiz yıl, başarılı bir turizm sezonu geçirerek yüzde 70 oranında, başta Avrupa olmak üzere dünyanın farklı coğrafyalarından uluslararası misafir ağırlamıştı.