THE BODRUM EDITION’IN PERULU ŞEFİ DIEGO MUÑOZ, ÖDÜLLÜ ŞEF AGUNG GEDE İLE BENZERSİZ BİR LEZZET DENEYİMİ İÇİN BİR ARAYA GELİYOR!

 

The Bodrum EDITION’ın Perulu şefi Diego Muñoz, St. Regis Bali’nin ödüllü şefi Agung Gede ile 9-12 Ağustos tarihleri arasında kahvaltı, yemek atölyeleri ve akşam yemeğinde keyifli bir lezzet serisi için bir araya geliyor. Otel misafirleri ve dışarıdan misafirlere açık olan bu etkinlikte katılımcılar, The Bodrum EDITION’ın restoranları BRAVA, Morena ve Kitchen’ı deneyimleyebilecek.

Bali’nin ikonik restoranı Kayuputi’nin arkasındaki isim olan şef Agung Gede, güzel sanatlar ve mutfak sanatları arasında önemli bir denge oluşturuyor. Gastronomi dünyasının önde gelen isimlerinden biri olan Gede, Güney Amerika mirasının temsilcisi Muñoz ile yaptığı iş birliği kapsamında misafirleri, ilham verici bir tadım yolculuğuna davet ediyor.

The Bodrum EDITION’ın plaja yakın, güneş aşığı gündüz restoranı Morena, Mısır Çarşısı’nın baharatlarından ilham alarak misafirlerine eğlenceli, özgür ve canlı bir deneyim sunuyor. Burada misafirler, Akdeniz bölgelerinin zenginliğinden ilham alan, yerel ürünlerden oluşan geleneksel yemeklerin tadını çıkarıyor. “Olduğun gibi gel” diyen rahat ama şık restoranda, büyük paylaşımlık tabaklarda servis edilen sebzelerin, deniz ürünlerinin ve kasabın tezgâhından direkt olarak gelen çeşitli yerel et çeşitlerinin pişirildiği bir açık ateş ızgarası yer alıyor.

9-10 Ağustos tarihlerinde Gede, saat 12.30’da vereceği yemek atölyesinde Endonezya mutfağının geleneksel pilavı Nası Goreng’i misafirlerle birlikte hazırlayacak. Atölyeye katılım ücreti kişi başı 260 TL.

Geçtiğimiz senenin en başarılı yeni restoranlarından biri olan BRAVA, The Bodrum EDITION’ın imza restoranı…

Açık hava konseptiyle BRAVA; renkli ve cezbedici bir Latin Amerika-Akdeniz  mutfağı sunuyor.

12 Ağustos Pazartesi akşamı Muñoz ve Gede, Fransız şarap uzmanı Pascal Jolivet iş birliğinde sunulacak şaraplar eşliğinde, 10 farklı lezzetten oluşan bir menü hazırlıyor.. Kişi başı 750 TL olan bu deneyimde kullanılan malzemelerin hepsi yerel üretilmiştir.

Otelin gün boyu hizmet veren restoranı Kitchen ise, geleneksel Türk kahvaltısı ile misafirlere sağlıklı beslenme imkanı sağlıyor. 9-10 Ağustos tarihleri arasında Gede, geleneksel kahvaltıya ek olarak aralarında deniz mahsullü omlet ve özel tarifle hazırlanan yumurtanın bulunduğu bir imza menü hazırlayacak. Bu eşsiz menünün fiyatı kişi başı 195 TL.