THE BODRUM EDITION’DA DİNGİNLİK ZAMANI; Zen at EDITION İLE YAŞANDI

The Bodrum EDITION,  Türkiye’de ve yurtdışında en tanınmış gurular ve koçların eğitmenliğiyle gerçekleşen Zen at EDITION etkinliğine ev sahipliği yaptı. Misafirler zihin, beden ve ruh için ilham verici sağlıklı yaşam programı ile gündelik hayatın karmaşasından uzaklaşırken aynı zamanda yenilenme fırsatı buldu.

Türkiye’nin büyüleyici Turkuaz Kıyısında yer alan, Ian Schrager ve Marriott International iş birliği ile açılan The Bodrum EDITION, nefes almanın, meditasyonun ve sağlıklı beslenmenin önemini vurgulayan Zen at EDITION etkinliğini düzenledi. Yaşam tarzı değişikliklerini teşvik etmeyi amaçlayan sağlıklı yaşam programında kendini yenilemek ve 2020’nin tükenmişliğiyle mücadele etmek isteyenler bir araya geldi.

SAĞLIKLI YAŞAM KAÇAMAĞI İÇİN İDEAL BİR KAÇIŞ NOKTASI; Zen at EDITION

Türkiye’de ve yurtdışında en tanınmış koçlar ve gurularla birlikte hazırlanan ruhani bir inziva Zen at EDITION, dinamik ve akıcı yoga atölyeleri, pranayama (nefes egzersizleri), sessiz meditasyon ve maneviyata dayalı mandala atölyeleri ile etkinliği dinginlik dolu bir festivale dönüştürdü.

Zihni alfa ve ardından teta beyin dalgası ritmine sokmak için gonglar, kristal kaseler, konçlar ve tibet kaseleri gibi çeşitli müzik aletleri kullanarak gerçekleşen Ses Terapisi ile İyileştirme ekinliğinde Rida Kıraşı yalnızca duygusal düzeyde değil, aynı zamanda ses titreşimleri ve vücudun her hücresine ulaşan frekanslarla “ses masajı” yaparak hücresel düzeyde de şifa sağladı. Natalie Garih’in koçluğunda gerçekleşen Somatik Nefes Çalışmasında ise misafirlere terapi sırasında beyin ve bedenin daha fazla oksijen ile buluşmasını sağlayacak egzersizler yapıldı.

Optimum fiziksel, zihinsel ve ruhsal dengeyi kurmak, bedeni ve zihni yeniden eğitmek için tasarlanan Aslıhan Aksun’un liderliğindeki Mandala Atölyeleri sağlık ve iyi oluşa geçmişten gelen bir yaklaşım sundu.

Cihangir Yoga’nın uzman eğitmenlerinin yönlendirmesiyle düzenlenen Yoga Derslerinde katılımcılar hem beden hem de zihni çalıştıran dinamik ve akıcı yoga dersleri aldı. Katılımcılar bu dersler sırasında vücutlarını ısıtırken dayanıklılığın, gücün ve esnekliğin geliştirilmesine katkı sağladı.

Çiçek esanslarının büyüsünü Melis Kuriş Tümen ile Çiçek Özleri Atölyesinde keşfeden misafirler aynı zamanda alternatif şifa yöntemlerinin faydalarını keşfetti ve kendi Aura Spreylerini tasarladı. Eylül Dizdar’ın düzenlediği 5 Elementin Dansı atölyesinde ise konuklar beden bilgeliklerine teslim olarak müziğin ritmi, elementlerin gücüyle, meditatif ve dönüştürücü dans yolculuğuna çıktı.