TCHİBO TÜRKİYE 15.YAŞINDA TCHİBO KAHVE TUTKUSUNUN ARTMASINA ÖNCÜ OLDU

Sürekli değişen tema ürünleri, her damak zevkine uygun kahveleri ve zengin atıştırmalıklarıyla özgün bir alışveriş ve kahve deneyimi sunan Tchibo, Türkiye’de 15. yaşını kutluyor. 15 yılda mağazaları ve tchibo.com.tr internet mağazaları aracılığıyla 1000’den fazla temayı müşterileriyle buluşturan Tchibo Türkiye, daha fazla kahve severe ulaşmak için kahve odaklı yatırımlarını ve satış kanallarını artırmayı hedefliyor.

Kahve uzmanlığı ve perakendede referans kabul edilen benzersiz iş modeli ile Türkiye’de 15’inci yılını dolduran Tchibo, sunduğu ilkler ve yeniliklerle kısa sürede geniş bir kitleye ulaşarak sevilen markalardan biri oldu. Türkiye’de 15 yıllık geçmişiyle kahve tutkusunun artmasına da öncü olan Tchibo Türkiye, yeni konsept mağazaları ve genişlettiği satış kanalları ile önümüzdeki dönemde daha çok kişiye Tchibo kahvelerini tattırmayı hedefliyor.

“Yenilikçi projeleri çoğaltmayı hedefliyoruz”

1949 yılında Almanya’da evlere posta ile kahve gönderme fikriyle kurulan Tchibo, bugün 1000’den fazla mağazası ve 22.300 satış noktası ile 8 ülkede faaliyet gösteriyor. Tchibo Türkiye’nin 15 yıllık yolculuğunu değerlendiren Tchibo Türkiye Genel Müdürü Tuba Yapıncak şunları söyledi; “Tchibo Türkiye olarak kurulduğumuz ilk günden bu yana ülkemizde kahve kültürünün zenginleşmesini, gerçek kahve tercihinin yaygınlaşmasını önemsiyoruz. Bu kapsamda özellikle gençlere yönelik özel projelere imza atıyoruz. 2019 yılında yenilenmiş kahve barı konseptimiz ile İstanbul ve Ankara’da D&R mağazalarının içinde yer almamız da bu yatırımlarımızın ürünüydü. Aynı zamanda yepyeni bir konsept ile Tchibo Barista mağazalarımız İstanbul Akaretler ve Kadıköy Bahariye’de de kahve severlere hizmet vermeye başladı. Bu tür yenilikçi projelerimizi önümüzdeki dönemde de çoğaltmayı hedefliyoruz. ”

İnternet mağazası geçen yıla göre %80 büyüdü

2009’dan bu yana internet mağazası ile de müşterileriyle buluşan Tchibo Türkiye’nin her yıl 30 milyonu aşan online ziyaretçisine 7/24 hizmet sunduğunu söyleyen Tuba Yapıncak, “Internet mağazamız bu yıl 11 yaşında ve geçen yıla göre %80 büyüdü. Biz internet mağazamız sayesinde Türkiye’nin her yerinde mağazamız var diye düşünüyoruz. 2009 yılından itibaren çağrı merkezimiz aracılığıyla 3 milyona yakın müşterilerimiz ile etkileşime geçtik. Türkiye’nin dört bir yanındaki müşterilerimize daha iyi hizmet verebilmek adına hizmet kalitemizi sürekli en üst seviyeye taşımayı ve her yıl çift haneli büyümeyi hedefliyoruz.” diye konuştu.

Kapsül kahveyi Tchibo sevdirdi

15 yıl boyunca en çok talep gören ürünlerini de paylaşan Tuba Yapıncak, “Öğütülmüş kahve kategorisinde Privat Kaffee Latin Grande, Brazil Mild ve Gold Selection,  kapsül kahvelerimizde ise Barista ve Caffè Crema çeşitlerimiz çok beğeniliyor. 2020 Kasım satış verilerimiz bize bu yıl toplam 17 milyon adet kapsül kahve satışı gerçekleştirdiğimizi gösteriyor. Bu veriler, yıllar içerisinde giderek büyüyen kapsül müşterimizle aramızda ne kadar büyük ve kuvvetli bir bağ kurduğumuzu gösteriyor bize. Gıda dışı ürünlerimizde ise şu ana kadar yaklaşık 16 bin adet satılan Yoğurt Kabı,  14 bin adet satılan Vişne Çekirdek Ayıklayıcısı, Kayak Kaskı ve Işıklı Cımbız gibi fonksiyonel ve şık ürünlerimiz sürekli talep alan ürünlerimizden. Tchibo Türk kahvesi de en çok ilgi gören ürünlerimiz arasında hep ilk sıralarda yer alıyor.” dedi.