Nadide Akdeniz “İnsanın Şeylerle ve Doğa ile Bağımlılık Halleri Üzerine

9 – 28 Haziran 2018, Mine Sanat Galerisi Bodrum Yalıkavak

Mine Sanat Galerisi Yalıkavak Bodrum mekanında Sanatçı Nadide Akdeniz’in “İnsanın Şeylerle ve Doğa ile Bağımlılık Halleri Üzerine” adını verdiği özel bir seçkiyle yaz sezonu programına devam ediyor.

Sergide yer alan resimler, insanın şeylerle ve doğa ile bağımlı ve çapraşık ilişkisi üzerine düşünüp, şeyleri, insanı, doğayı, iç içe geçmiş gündelik ve sıradan durumlarından çıkarıp, sıra dışı bir durum içine yerleştirmenin anlatımıdır. Bu nedenle bu resimlere yalnızca doğayı anlatıyor gibi bakmak ya da bir manzara resmi gibi bakmak ya da hikayelere dayanıyor gibi bakmak yanıltıcı olur. Çok katmanlı ve karmaşık ilişkileri ayırt etmenin yanı sıra, barındırdığı müziği de duymalıyız.

Nadide Akdeniz “İnsanın Şeylerle ve Doğa ile Bağımlılık Halleri Üzerine” adlı kişisel sergisi 9 – 28 Haziran 2018 tarihleri arasında Mine Sanat Galerisi Yalıkavak Bodrum mekanında izlenebilir.

Açılış kokteyli 9 Haziran 2018, Cumartesi Günü, Saat: 18:00’da, Mine Sanat Galerisi Yalıkavak Bodrum mekanında, sanatçımızın katılımıyla yapılacaktır. Tüm sanatseverler davetlidir.