EMEL YILDIZ ‘TEKNELERLE BODRUM’ SERGİSİ İLE MİDTOWN SANAT GALERİSİ’NDE

Midtown Alışveriş Merkezi, sanatseverleri 7 – 30 Nisan tarihleri arasında Emel Yıldız’ın  ‘Teknelerle Bodrum’ sergisi ile buluşuyor. Sergi ücretsiz olarak Midtown Sanat Galerisi’nde ziyaret edilebilecek.

Bodrum’un önemli sergi alanlarından biri olan Midtown Sanat Galerisi, 7– 30 Nisan tarihleri arasında Emel Yıldız’ın ‘Teknelerle Bodrum’ sergisine ev sahipliği yapıyor.

Yirmi yıldır resim sanatıyla ilgilenen Yıldız, tüm eserlerinde özgürlük temasını belirli bir imge üzerinden anlatıyor. “Teknelerle Bodrum” sergisinde bu imge, insanı denizin özgürlüğü ile birleştiren Bodrum tekneleri ile görselleşiyor. Yaşanmışlıklarla eskiyen ve bir o kadar da güzelleşen tekneler gökyüzünün armonik renkleriyle birleşiyor.

Bodrum’un huzur dolu dokusundan ve doğasının iyileştirici etkisinden etkilenen sanatçı, eserleriyle bu dokuyu adeta kutsayarak ve yeniden yaşatarak hak ettiği değerin görülmesine çağrıda bulunuyor.

Öte yandan Bodrum’un hızla kentleşmeye doğru yol alması ve orijinal dokusunu kaybedebilecek olmasına bir başkaldırış da bulunarak sanatı ile Bodrum’un bir savunmasını yapıyor.

Midtown Sanat Galerisi’nde yer alan eserleri ile ilgili Emel Yıldız “Her insanın içindeki doğa ve doğanın içindeki insanı deneyimlemeye çağrılıyorsunuz” dedi.

Emel Yıldız’ın ‘Teknelerle Bodrum’ sergisi, 7 – 30 Nisan tarihlerinde 10:00–22:00 saatleri arasında Midtown Sanat Galerisi’nde sanatseverlerin ziyaretine açık olacak.

Detaylı Bilgi ve İletişim için:
Midtown Kurumsal İletişim
Tel: 0530 491 08 13