BUDDHA-BAR BEACH, TÜRKİYE’DE İLK KEZ CARESSE BODRUM’UN MASALSI GÜZELLİĞİYLE BULUŞUYOR

Caresse, a Luxury Collection Resort & Spa, Bodrum, bu sene Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek Haziran’dan itibaren Buddha-Bar Beach Bodrum ile seçkin misafirlerine şık bir restoran ve bar konsept deneyimi sunuyor.

Gastronomi, konaklama, sağlıklı yaşam, müzik ve miksoloji alanlarında dünya çapında bir referans olarak kabul edilen efsanevi Buddha-Bar, neo-Asya sınırlarını aşıp gündüzden geceye açık hava yaşam tarzı konsepti Buddha-Bar Beach Bodrum ile Caresse Bodrum’da fark yaşatmaya hazırlanıyor.

Bodrum’un en güzel plajlarından birinde, denize bir taş atımı uzakta konumlanan Buddha-Bar Beach Bodrum, beyaz kumsalda Buddha-Bar’ın imza müzikleri eşliğinde tropik bir kokteylin keyfini çıkarabileceğiniz bir cennet vadediyor.

Buddha-Bar Beach, uluslararası otel zinciri Marriott International’ın, The Luxury Collection bünyesinde yer alan Bodrum’daki ilk resort oteli “Caresse, a Luxury Collection Resort, Spa & The Residences” ve “Buddha-Bar” işbirliği ile Bodrum’un masalsı güzelliğinde benzersiz bir deneyim sunmaya hazırlanıyor. Dünyadaki örneklerinin onuncusu olarak Türkiye’ye gelen marka, daha önce sezonluk mekanlar Mauritius, Mazagan, Bakü, Vevey, Maldivler’de, gözde Yunan adalarından Mykonos, Santorini ve Girit’te ve ilk kalıcı destinasyonu olan Abu Dabi’de yer alıyor.

Buddha-Bar Beach Bodrum’un tasarımı, renkli bohem plaj şıklığı ile ahşap, su ve taş gibi doğal unsurları, 1980’lerin orijinal sahil destinasyonlarından Ibiza ve Goa’nın ihtişamı ve cazibesi ile buluşturuyor. Instagram’da paylaşmaya değer ayrıntılarıyla Buddha-Bar Beach, Caresse Bodrum’un kartpostal güzelliğindeki ortamıyla kusursuz bir şekilde harmanlanıyor. Özel servis ve bağlama imkanları ile tekne ve yatların da uğrak noktası olmaya hazırlanan Caresse Bodrum, kusursuz hizmetini deneyimleme fırsatı sunuyor.

Bir restoran veya bardan çok daha fazlasını sunan Buddha-Bar Beach Bodrum, konuklara olağanüstü doğal ortamda tüm duyulara hitap eden keyifli bir deneyim yaşatıyor. Buddha-Bar’ın ünlü müzikleriyle canlanan atmosfer, eşsiz kokteyller ve leziz yemekler ile zenginleşiyor. Lounge ve house türlerinin yerel müziklerle avangart bir şekilde miks edilmesiyle yaratılan Buddha-Bar listeleri, olağanüstü bir deneyim yaşatıyor.

Heyecanlandıran çağdaş füzyon mönüsü, global şeflerin özel dokunuşları ile Asya ve Akdeniz mutfaklarından aldığı ilhamla herkesin damak tadına hitap eden zengin içerikler sunuyor. Doğu ve Batı lezzetleri, ustalıkla dengelenerek en kaliteli ve taze yerel malzemelerle hazırlanıyor. Suşiden Ceviche’ye kadar taze deniz ürünleri ve eşsiz yerel lezzetler de mönüde yer alıyor.

Buddha-Bar Beach Bodrum deneyiminde önemli rol oynayan miksoloji ile konuklara markanın çok çeşitli alkollü ve alkolsüz imza kokteylleri sunuluyor. Beş duyuya hitap eden kokteyllere dünyanın değişik yerlerinden gelen aromalar ve egzotik baharatlar katılarak global miksolojistler ile sanat eseri güzelliğinde efsane karışımlar elde ediliyor.

Buddha-Bar Beach Bodrum, her gün 11:00 ile 02:00 arasında açık olacak. Uluslararası tanınmış sanatçılardan haftalık ve düzenli canlı müzik performanslarının yanı sıra bir dizi konsept gecenin de düzenleneceği Buddha-Bar Beach Bodrum, bu yaz mükemmel yemek, miksoloji, dinlenme ve eğlence destinasyonu olmaya hazırlanıyor.

Buddha-Bar hakkında

Buddha-Bar konsepti 1996 yılında Fransa’da kurucuları Raymond ve Tarja Visan’ın yaratıcı vizyonuyla doğdu. Paris’in efsane mekanlarından Barfly’ın da sahibi olan Visan, Buddha-Bar Paris’i şık Faubourg St Honoré caddesinde açtı. Bir restoran, lounge ve barı bir arada sunan konseptin estetik ve mutfak için ilham kaynağı, çiftin Pasifik kıyılarındaki egzotik kültürlere ve California’ya sayısız yolculukları oldu. Tüm yemekler “Aile Stili” yaklaşımıyla hazırlanıyor, başka bir deyişle konuklar arasında paylaşılabiliyor ve tek tabak yerine büyük tabaklarda servis ediliyor.

Konsept sonraki yıllarda Avrupa, Asya, Afrika ve Latin Amerika’daki destinasyonların eşsiz havasıyla gelişti. Günümüzde Buddha-Bar ve kardeş markalarının toplam varlığı 25’ten fazla ülkeyi kapsıyor ve yeni mekan açma planları sürüyor. Restoran, plaj, spa ve otellerden oluşan portföyde Fransız zarafeti zengin renk paletleri, şık mobilyalar ve lüks tekstil ürünleri gibi neo-Asya tasarım unsurlarıyla kombine ediliyor. Rutine yer olmayan Buddha-Bar dünyasında sürekli bir evrim hüküm sürüyor. Hizmetler ve tüm etkinlikler, mevsimlerin ve Buddha-Bar yaşamının ritmini yansıtıyor. Buddha-Bar, yaşam sanatının ve unutulmaz deneyimlerin özünü temsil ediyor.

Markaları

Buddha-Bar (Restaurant / Bar / Lounge) : Paris, Dubai, Londra, Monte Carlo, Marrakech, St- Petersburg, Kiev, Prag, Manila, Bakü, Caracas, Lyon

Buddha-Bar Hotel: Paris, Prag

By Buddha-Bar:

Siddharta Lounge by Buddha-Bar (Dubai), Buddha-Bar Beach (Mykonos, Santorini, Mazagan, Abu Dhabi, Baku, Maldives, Mauritius, Crete, Vevey), Barfly by Buddha-Bar (Abu Dhabi), Karma Kafe by Buddha-Bar (Dubai), Bushido (Bahrain), B/Attitude Spa (Dubai, Doha, Budapeşte)

Web sitesi: www.buddhabar.com