ANDY WARHOL X EASTPAK III

Andy Warhol x Eastpak III

Pop-Art dünyasının en ikonik sanatçısının eserlerinden ilham alan bir koleksiyon.

“Aynı fotoğrafı tekrar etmeye başladım çünkü tekrarın aynı fotoğrafı değiştirme şeklini beğendim. Ek olarak insanlar aynı anda birden fazla fotoğraf bakıp özümseyebilirler diye düşünüyorum.”

– Andy Warhol

ÇAĞDAŞ (Special)

Orijinalliğe ve bireyselliğe olan bağlılığı ile tanınan Andy Warhol’un klasik “Fragile” damgası lüks saten kumaş üzerinde benzeri olmayan bir şekilde ölümsüzleşiyor. 3M yansıtıcı desen kullanılan tasarımı daha görünür kılarken; işlemeli imza, özel baskılı astar ve sanatçının otoportrelerinden oluşan kılıfı ile çanta, gerçek bir koleksiyon parçasına dönüşüyor

ORİJİNAL (Fragile – Airmail)

Eastpak 60’ların pop-art’ına şekil veren ve aynı zamanda bir Eastpak hayranı olduğu bilinen Andy Warhol’u kutlamaya devam ediyor. Bu koleksiyon ünlü Amerikalı pop art sanatçısının hayatından ve çalışmalarından ilham alıyor. Koleksiyon, sanatçının ölümsüz desenleri arasında yer alan “Airmail” ve “Fragile” damgalarını Eastpak’in en ikonik tasarımlarıyla bir araya getiriyor. Herkes için çanta yapan bir markanın, sanatın herkes için olduğuna inanan bir sanatçıyla buluşmasından ortaya çıkanları keşfetmeye hazırsınız.

Eastpak Hakkında

EEastpak 1952’den beri insanlara ilham veren çantalar tasarlamaktadır. İlk olarak Amerikan Ordusu için ürettiği çantalar ile sektöre giren marka, günümüzde lifestyle kategorisindeki ürünleri ile aktif ve şehirli kullanıcılara hitap etmektedir. 2000’den beri VF Grubu bünyesinde faaliyetlerine devam eden Eastpak, kaliteye olan bağlılığı ile dünya çapındaki bilinirliğini korumaktadır. Sırt ve seyahat çantaları, bavul ve seyahat aksesuarları ile geniş bir ürün yelpazesine sahip olan marka, sevenlerine dünyayı yeni bir gözle deneyimlemeyi vaat ediyor.

Andy Warhol Vakfı Hakkında

20. Yüzyılın önde gelen Amerikalı ressamı olarak, Andy Warhol dünyayı farklı bir şekilde görmek için meydan okudu. Andy Warhol’un isteğiyle 1987 yılında kurulan Andy Warhol Vakfı, bugüne kadar çağdaş görsel sanatların yaratılmasını, sunulmasını ve belgelendirilmesini destekleyen 275.000.000 $ ‘dan fazla bağışta bulunarak Amerika Birleşik Devletleri’nde çağdaş sanatın önde gelen fon sağlayıcıları arasında yer almıştır. Vakfın kurucusunun yaratıcı mirasını koruma ve geliştirme çabaları, Warhol’un yaratıcı, açık fikirli ruhunun, gelecek nesiller için de görsel sanatlar üzerinde derin bir etkisi olmasını sağlayacaktır. Vakıf bu tarz işbirlikleri gibi lisanslı ürünlerden elde ettiği gelirlerle desteklenmektedir.

Daha fazla bilgi için lütfen www.warholfoundation.org adresini ziyaret edin.