CUMHURBAŞKANLIĞI 4. ULUSLARARASI YAT YARIŞLARI’NDA İKİNCİLİK ÖDÜLÜ JACQUES PHILIPPE’İN

Saat tutkunlarının vazgeçilmezleri arasında yer alan Jacques Philippe, Cumhurbaşkanlığı 4. Uluslararası Yat Yarışı’na katılan takımıyla final sonuçlarda IRC 2 kategorisinde ikinci oldu. 

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığının katkılarıyla, Türkiye Yelken Federasyonu koordinasyonunda İstanbul Açıkdeniz Yat Yarış Kulübü tarafından gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı Uluslararası Yat Yarışları’nın “Resmi Zaman Sponsoru” olan Jacques Philippe, final sonuçlarda IRC 2 kategorisinde ikincilik ödülünü aldı. Türkiye’deki en saygın deniz sporları organizasyonları arasında yer alan Cumhurbaşkanlığı Uluslararası Yat Yarışı Trofesi’nin ilk etabı Temmuz ayında Bodrum’da yapılmıştır. Yatçılık alanında ülkemizi dünya çapında görünür kılan etkinliğin ikinci etabı ise 27-29 Ekim’de İstanbul’da gerçekleşti.

Yelkenli tekneler ve yüzlerce yarışçının şampiyonluk için kıyasıya mücadele ettiği zorlu yarışın “Resmi Zaman Sponsoru” da Swiss Made geleneğini ve işçiliğini modern tasarımlarla harmanlayan Jacques Philippe olmuştu.

Saat&Saat hakkında:

Temelleri 1971 yılında atılan Saat&Saat, 1994 yılından itibaren markalaşıp dünyaca ünlü markaların Türkiye’de distribütörlüğünü alarak; müşteri memnuniyeti odaklı, kaliteden taviz vermeyen, profesyonel bir yönetim anlayışla büyümesini sürdürdü. 2006 yılında perakende sektörüne adım atan Saat&Saat, 2016’da dünya markası Welder’in tüm haklarını satın aldı ve aynı yıl Wesse markasını da portföyüne ekledi. 2017’de Cerruti 1881 markasının Türkiye lisans anlaşmasını yaptı. 2020 yılında ise Jacques Philippe markasını kendi bünyesine katıp, U.S. Polo Assn. markasının da 34 ülkede üretim ve satış haklarını alarak global arenaya adım attı. 2021 yılında Milano X Change markasının da haklarını satın alan Saat&Saat bugün Raymond Weil, Maurice Lacroix, Versace, Emporio Armani, Gc, Michael Kors, Guess, Fossil, TommyHilfiger, Lacoste, Diesel, DKNY, Skagen ve Calvin Klein gibi dünyaca ünlü 30’a yakın markanın Türkiye distribütörlüğünü yürütüyor. Dünyaca ünlü saatleri, 165 mağazası ve 600 bayisinin yanı sıra www.saatvesaat.com.tr adresi üzerinden de saat tutkunlarının beğenisine sunuyor. Türkiye’de tek yetkili teknik servis hizmetini de sunan Saat&Saat, ayrıca sektörde ilk ve tek olan “tüm mağazalarda teknik servis” hizmetiyle markası ne olursa olsun tüm saatler için teknik destek sağlıyor.