YENİ SAMSUNG GALAXY WATCH ŞİMDİ TÜRKİYE’DE

Galaxy Watch, 17 Eylül tarihine kadar geçerli kampanya kapsamında
Kablosuz Şarj Cihazı ve ilave kayış hediyesi ile satışa çıktı

İstanbul – 6 Eylül 2018 – Samsung Electronics, Ağustos ayı içerisinde tanıttığı yeni Samsung Galaxy Watch akıllı saatlerini Türkiye’de satışa sundu. Galaxy Watch, Samsung’un Galaxy ekosisteminin en gelişmiş özelliklerini, uzun pil ömrü,  sağlıkla ilgili fonksiyonlar ve kişiselleştirilmiş tasarımla birleştiriyor. Galaxy Watch, stres ve uyku izleme fonksiyonlarının yanı sıra, Gümüş, Gece Siyahı  ve Pembe Altın renk seçenekleri; arayüz ve kayışlarda da kişiselleştirilebilir tasarım ve renkleri ile zengin bir görsel çeşitlilik sunuyor.

Dengeli bir yaşam için

Kullanıcının kendini iyi hissetmesini sağlamak için geliştirilen Galaxy Watch’ta bir yenilik olarak stres yönetimi takibi[1] bulunuyor. Cihaz, yaşanan bir yüksek stres düzeyini otomatik olarak tespit ettiğinde, kullanıcının rahatlaması için nefes egzersizleri öneriyor. Geliştirilen uyku takibi [2] fonksiyonu ise REM hareketleri dahil tüm uyku kademelerini takip ediyor. Böylece kullanıcıların uyku alışkanlıklarını düzenlemelerine ve dinlenerek güne başmalarına yardımcı oluyor.

Galaxy Watch kullanıcılara, fitness de dahil olmak üzere sağlıklı yaşamın diğer alanlarında da yardımcı oluyor. Yeni eklenen 21 kapalı ortam egzersizi ile birlikte toplam 39 farklı antrenman çeşidi Galaxy Watch ile izlenebiliyor. Dengeli beslenmenin egzersiz kadar önemli olduğu düşünüldüğünde, Galaxy Watch ile alınan kalorinin izlenmesi ve kişiye özel uyarıların programlanması olanağı çok büyük bir kolaylık sağlıyor.

Galaxy Watch’un 80 saatin üzerine çıkan uzun pil ömrü her gün şarj etme ihtiyacını ortadan kaldırıyor[3] Kullanıcılar sabahları, hatırlatma notlarından, hava durumundan ve ajandalarının en güncel halinden haberdar olma gibi özelliklerden faydalanabiliyor.

Şık ve zaman ötesi bir tasarım

Galaxy Watch;  Gümüş, Gece Siyahı ve Pembe Altın renk seçenekleri; 46 mm ve 42 mm versiyonları ile kullanıcılara şık seçenekler sunuyor. Kullanıcılar bu çeşitliliğe ek olarak, farklı saat arayüzü seçenekleri ve farklı saat kayışları arasından zevklerine en uygun çeşitleri seçerek Galaxy Watch’un görünümünü kişiselleştirebiliyor. Bu kayış seçenekleri arasında yüksek kaliteli saat kayışı üreticisi Braloba ürünleri de bulunuyor. Galaxy Watch, bir yandan markanın simgesi olan özel dairesel, döner bezeli ile Samsung akıllı saatlerden devraldığı tüm özellikleri taşırken, bir yandan da Her Zaman Açık ekranına özgü dijital görünüme ve geliştirilmiş kullanım özelliklerine de sahip. Galaxy Watch, ilk kez analog saatlerin tik-taklarını ve saat başlarını haber veren sinyallerini de beraberinde getiriyor. Yüzeyindeki tüm ayrıntıları görünür kılan derinlik efektiise , Galaxy Watch’a geleneksel bir saat görünümü ve duygusu kazandırıyor. Galaxy Watch, Corning® Gorilla® Glass DX+ teknolojisi ve 5 ATM[4] derecesine sahip su geçirmezliği ve sertifikalandırılmış askeri standartlardaki dayanıklılık kapasitesi[5] sayesinde her türlü çevresel koşulda uzun ömürlü bir kullanım sunuyor.

Samsung Galaxy ekosisteminin en gelişmiş özellikleri Galaxy Watch’ta bir araya geldi 

SmartThings, Samsung Health, Samsung Flow, Samsung Knox, ve Bixby’nin bir araya gelerek oluşturduğu Galaxy ekosisteminin tüm gelişmiş özelliklerini barındıran Galaxy Watch, aynı zamanda Spotify ve Under Armour gibi ortaklarından da aldığı güçle kusursuz bir deneyim sunuyor. Smart Things desteği sayesinde Galaxy Watch ile bağlantılı cihazlara ulaşım ve bunların kontrolü (örneğin; sabahları ışıkları yakmak ya da televizyonunuzu açmak, yatağa girmeden ısıyı ayarlamak) bileğinize bir dokunuş kadar kolay.

Samsung, müzik ve multimedya kullanımını Galaxy Watch ile daha da kolaylaştırdı. Kullanıcılar çevrimiçi ya da çevrimdışı Spotify[6] modunda bir akıllı telefon olmaksızın müzik dinleyebiliyorlar, Samsung Knox ile bilgilerinin güvenliğini sağlayabiliyorlar ve Samsung Flow ile PC ya da tabletlerini açabiliyorlar.

Galaxy Watch Eylül ayında Türkiye’de  

Galaxy Watch’un 46mm’lik Gümüş renkli versiyonu 2.199 TL tavsiye edilen perakende satış fiyatı ile; 42mm’lik Gece Siyahı ve Pembe Altın renkli versiyonları ise 1.999 TL tavsiye edilen perakende satış fiyatı ile tüketicilerin beğenisine sunuldu.

Galaxy Watch’u 17 Eylül tarihine kadar satın alacak kullanıcılar için özel olarak hazırlanmış kampanya kapsamında 399 TL değerindeki Galaxy Watch Uyumlu Kablosuz Şarj Cihazı ve 189 TL değerindeki ilave kayış hediye ediliyor.[7] Ürün hakkında daha ayrıntılı bilgi için https://shop.samsung.com/tr/  adresini ziyaret edebilirsiniz.

[1] Cihazla elde edilen ölçüm tıbbi uygulamalarda kullanılmaya uygun değildir.

[2] Cihazla elde edilen ölçüm tıbbi uygulamalarda kullanılmaya uygun değildir

[3] Batarya ömrü cihaza ve kullanıma bağlı olarak değişir: 46 mm’lik Galaxy Watch, normal kullanımda 80+ saat; düşük kullanımda 168+ saatlik, 42mm’lik Galaxy Watch normal kullanımda 45+ saat, düşük kullanımda 120+ saat pil ömrüne sahiptir. Bataryanın uygulamadaki ömrü ağ bağlantısına, cihazın parçalarına, ayarlara, sinyal şiddetine, gürültüye ve daha birçok başka faktöre bağlı olarak farklılık gösterebilir.  

[4] Galaxy Watch, tanımlanmış basınç, süre, hız ya da ısı koşullarında 50 metrelik 5 ATM derecesine sahip kolsaatleri için verilen ISO 22810:2010 sertifikasına sahip. Bu sertifika saatin yağmur altında ya da duşta, aynı zamanda havuzda ya da denizde sığ sularda yüzme sırasında güvenle kullanılabileceği anlamına geliyor.  Ancak Galaxy Watch tüplü dalışlar, su kayağı, ani ısı değişikliklerine yol açabilecek diğer aktiviteler, yüksek hız gerektiren su aktiviteleri, ya da derin sularda kullanım için güvenli değildir. Deniz suyu ile temasın ardından tatlı su ile durulanması ve ardından kurulanması gerekir. .

[5] MIL-STD-810: Çevre Mühendisliği Değerlendirmeleri ve Laboratuvar Testleri, ABD’de bir askeri standart niteliğindedir. Bu standart bir donanımın çevresel tasarımının ve test sınırlarının koşullara göre uyarlanmasını öngörür. MIL-STD-810G: + Nem, Depolama Yüksekliği, Operasyon Yüksekliği ve Daldırma.

[6] Spotify Premium Üyeliği gerektirir (daha ayrıntılı bilgi için bkz.  www.spotify.com)

[7] Kampanyaya katılan offline satış noktalarından (Samsung bayileri ve diğer tüm 3.taraf fiziki satış noktaları) ve kampanyaya katılan online satış kanallarından (shop.samsung.com/tr ve kampanyaya katılan 3.taraf online kanallarından) alınması halinde geçerlidir. Ürünler’i alan ve kampanya koşullarını (shop.samsung.com/tr ‘ye üye olunması, ürün faturasının, https://shop.samsung.com/tr/galaxy-watch-on-siparis-kampanyasi  kampanya sayfasina yüklenmesi, 30 Eylül 2018 tarihine kadar form doldurulması vb) yerine getirenlere Galaxy Watch Uyumlu Kablosuz Şarj Cihazı ve ekstra kayış hediye edilecektir.Hediye edilecek ürünler 45 gün içinde tüketicinin başvuru esnasında belirteceği adrese gönderilecektir. Hediye ürünler stoklarla sınırlıdır.