XPERİA XZ1 VE XPERİA XA1 PLUS İLE SONY’NİN GÜCÜ, NEFES KESEN İKİ YENİ XPERİA™ AKILLI TELEFONA TAŞINIYOR

  • Xperia XZ1, Sony’nin çığır açan Motion-Eye™ kamerası ve Süper yavaş çekimli videosunu, yeni Öngörülebilir Gülümseme Yakalama ve Otomatik Odaklamalı kesintisiz çekim fonksiyonları, tamamen yeni 3D Creator özelliği ve 5.2 inç Full HD HDR ekran ile geliyor.
  • Sony’nin süper orta seviye ailesinin en son üyesi, Xperia XA1 Plus, farklı Full HD ekran boyutu (5.5 inç), 23MP sensörlü üst düzey kamera özellikleri, tüm gün dayanan pil ömrü ve güvenliğin kişiselleştirilmesi için eşsiz parmak izi sensörü ile beklentilerinizin ötesine geçiyor.
  • Android0 Oreo ile gelecek Xperia XZ1, akıcı performans ve süper indirme hızını[i] sunmak üzere Qualcomm® Snapdragon™ 835 işlemciden güç alacak.

BERLİN, IFA, 31 Ağustos 2017 – Sony Mobile Communications (“Sony Mobile”) bugün Xperia portföyünü Xperia XZ1 ve süper orta düzey ailesinde Xperia XA1 Plus ile genişlettiğini duyurdu.

Ürün tanıtımı, Sony Mobile’ın faaliyet karının yılın ilk çeyreğinde 3,6 milyar Yen’e (32,9 milyon ABD Doları) ulaştığı en son 1. çeyrek 2017 finansal sonuçlarının açıklanmasının ardından gerçekleştirildi.

Xperia XZ1

Premium tasarımı ile sürükleyici eğlenceyi sunmak üzere, en son Sony inovasyon ve ses teknolojilerinden yararlanan Xperia XZ1, insan gözünün yeteneklerinin ötesine geçen detayları yakalamak için en son teknolojiyi Motion Eye™ kamerası ve 3D tarama ile sunuyor. Xperia XZ1 bununla birlikte HDR ekran da dahil olmak üzere, ekranda muhteşem görüntüler için sınıfının lideri görüntü teknolojileri ve Yüksek Çözünürlüklü Ses ile premium dinleme deneyimini de içinde barındırıyor.

Gelişmiş işlem gücünü süper hızlı indirme hızı ile bir araya getiren Xperia XZ1’in bellek yığılı Exmor™ RS görüntü sensörü, hareket yakalamayı bir üst seviyeye taşıyarak üst düzey görüntü kalitesi yaratıyor. Nefes kesici Süper yavaş çekim video oynatma imkânı sunan saniyede 960 kare kayıt ile günlük yaşamınızdan keyif verici anlardan heyecan verici videolar yaratabilirsiniz[ii]. Ayrıca, 19 MP arka kamera yeni Öngörülebilir Yakalama fonksiyonu ile hep bir adım önden giderek aksiyon hatta sadece bir gülümseme tespit ettiğinde dahi, siz daha deklanşöre basmadan otomatik olarak görüntüleri arabelleğe almaya başlıyor. Dolayısıyla, kaçırmış olduğunuz anı, dört çekim arasından seçme imkânı sunuyor. Yeni Otomatik Odaklamalı kesintisiz çekim özelliği nesneyi akıllıca takip ederek aksiyon çekimlerinizin her zaman net kalmasını sağlamak için odağı ayarlıyor. Premium kamera deneyimini ise 1/3 inç sensörü ve her ışıkta olağanüstü selfie’ler elde edebilmenizi sağlayacak bir ekran flaşına da sahip, birinci sınıf 13 megapiksel ön kamera tamamlıyor.

Xperia XZ1, suya[iv] ve toza dayanıklılığı ve Corning® Gorilla® Glass 5 cam ile güçlendirilmiş ekranı sayesinde sağlamlığını güvence altına alıyor. Kişisel dokunuşunuz ile aktif hale gelen entegre parmak izi sensörü, sizi sezgisel olarak tanıyarak eşsiz ve yüksek güvence sunuyor. Premium tasarım, Ay Mavisi, Uzay Pembesi, Sıcak Gümüş ve Klasik Siyah olmak üzere, her biri de doğanın armağanı tonlardan esinlenen dört yeni renk ile tamamlanıyor. Yaşam tarzı seçiminizi daha da genişlemek için, Sony’nin yeni h.ear (‘hear’ olarak telaffuz edilir) kulaklıkları uyumlu renkleri ile Xperia’nızı tamamlıyor.

Xperia XZ1, gücünü son derece hızlı Gigabit LTE indirme hızı (1 Gbps’e kadar) ve çalışır veya eğlenirken modern bir yaşam tarzının tadını çıkarmanızı sağlayan performansı sağlamak için tasarlanan X16 LTE’li en son Qualcomm® Snapdragon™ 835 işlemciden alıyor. Snapdragon 835 mobil işletim sistemi, nefes kesen grafikler, akıcı performans ve gelişmiş pil verimliliğini desteklemek üzere tasarlandı. Xperia XZ1, PS4 Remote Play özelliği ile en sevdiğiniz PlayStation®4 oyunlarını akıcı ve keyifli bir şekilde oynayabilmeniz için mükemmel bir seçim olarak karşınıza çıkıyor. Dosya transferleri de 5Gbps’e varan transfer hızı ile USB 2.0’dan 10 kat daha hızlı olan USB 3.1 bağlantısı sayesinde süper hızlı bir deneyim sunuyor.

Pil ömrü ve değişen teknolojilere gelindiğinde, Pil Bakımı[v] ve Qnovo Adaptive şarj, pilinizin ömrünü uzatmak üzere, pilinizin sağlığını korumanıza yardımcı oluyor. Normalden daha fazla kullanım yaptığımız günlerde, Smart Stamina özelliği normal telefon kullanımınızı kontrol ederek mevcut şarjınızın daha ne kadar dayanabileceğini tahmin ediyor. Pilinizin biteceğini düşündüğünde ise, pilin daha uzun süre dayanmasını sağlamak için enerji tüketimini azaltan Stamina Modu’nu devreye almanızı öneriyor.

Xperia XA1 Plus

Sınıfının en iyisi eğlenceyi avcunuzun içine taşıyan Xperia XA1 Plus, 23MP arka kamera, 5.5 inç Full HD ekran ve ClearAudio+ Sony Ses Teknolojisi ve Akıllı Amplifikatör ile sürükleyici ses performansına sahip olarak geliyor. Kendi tarzınızı ifade etmeniz için, Altın, Mavi, Pembe ve Siyah olmak üzere dört canlı renkte sunulan Xperia XA1 Plus, dar çerçevesi ile yuvarlatılmış, şık tasarıma ve kişiselleştirilmiş güvenlik sağlamak üzere açma/kapama düğmesine entegre edilen sezgisel parmak izi sensörüne sahip. Bunların tümü için gerekli güç, yüksek kapasiteli pil tarafından sağlanırken Stamina Modu ve enerji tasarruflu performans tüm uygulamaların sekiz çekirdekli işlemcisi ile pürüzsüz ve hızlıca çalışmasını sağlıyor.

Xperia XA1 Plus, Sony’nin dijital kamera bölümünden de yararlanılarak cep telefonu için büyük 1/2.3 inç Exmor™RS sensör ile 23MP yüksek çözünürlük sağlayan benzersiz bir arka kamera deneyimi ile karşınıza çıkıyor. Düşük ışıkta dahi nefes kesen yüksek çözünürlük sunmak için bol ışık alan bir F.20 lens, en ani anların bile her zaman odaklı olması için hassas Hibrit Otomatik Odaklamaya sahip. Kamera açıldıktan sonra 0.6 saniye içinde çekime hazır hale geliyor. Bu da size süper hızlı bir kamera deneyimi yaşatıyor. Xperia XA1 Plus aynı zamanda grup selfie’lerinde dahi tüm aksiyonu yakalayan ve yüksek kaliteli görüntü sağlayan 8MP 23mm geniş açılı lensli bir ön kameraya da sahip.

[i] Xperia XZ1, pazarda bulunabilirliğe ve uyumlu şebekelerin varlığına bağlı olarak, Gigabit Class LTE Cat 16 bazında 1Gbps’e kadar indirme hızı sağlar.

[ii] Xperia XZ1, cihaz donanımını kullanarak, doğrudan High Definition (720p) olarak, saniyede 960 karede yavaş çekim video yakalama yeteneğine sahip bir bellek yığılı görüntü sensörüne sahiptir. 11.000’i aşkın akıllı telefonun yayınlanan kamera sensörü teknik özellikleri ile kıyaslandığı Strategy Analytics’in SpecTRAX Service tarafından teyit edilmiştir. 11/8/2017 tarihi itibariyle doğrudur. Süper yavaş çekimde, bu kamera her seferinde 5.9 saniyelik oynatma için 960 fps olarak 0,184 saniyeyi yakalar.

[iii] Önceki Xperia cihazlara kıyasla %50 daha fazla ses basıncı.

[iv] Xperia XZ1, suya dayanıklı ve toza karşı korumalıdır, dolayısıyla, yağmura yakalandığınızda veya kiri durulamak için musluğun altına tutmak istediğinizde endişe etmenize gerek yoktur, ancak bu durumda tüm girişlerin ve kapakların sıkı şekilde kapalı olduğundan emin olunuz. Cihazı tamamen suyun altına sokmamalı veya deniz suyu, tuzlu su, klorlu su veya içecekler gibi sıvılara maruz bırakmamalısınız. Cihazın kötüye veya uygunsuz kullanılması, garantiyi geçersiz kılacaktır. Cihaz, IP 65/68 IP koruma sınıfı kapsamında test edilmiştir. Daha fazla bilgi için: www.sonymobile.com/waterresistant. Xperia XZ1’in bağlantı ve şarj için kapaksız bir USB yuvası olduğunu unutmayın. Şarj öncesi USB portunun tamamen kuru olması gerekmektedir.

[v] Pil Bakımı, telefonunuzu %90’a kadar şarj eder, bekler ve ardından da hemen normal uyanma vaktinizden önce %100’e şarj eder.