VIACOMCBS’TEN İKONİK NICKELODEON KARAKTERLERİ İLE YENİDEN KULLANILABİLİR YÜZ MASKELERİ

Nickelodeon yüz maskelerinden elde edilen tüm gelirler Save The Children Vakfı’na bağışlanacak. Nickelodeon yüz maskeleri çok sayıda global perakendecinin yanı sıra Sünger Bob, MTV, CBS ve Star Trek sitelerinde de satılacak.

ViacomCBS Tüketici Ürünleri, Sünger Bob, Paw Patrol, Blue’s Clues&You! Ve Jojo Siwa dahil olmak üzere birçok popüler Nickelodeon ikonik karakterlerini içeren yüz maskeleri oluşturmak için birden fazla küresel lisans sahibiyle anlaşma imzaladığını duyurdu. Tıbbi kullanım için olmayan yeniden kullanılabilir maskeler, yaz aylarında ve daha sonra dünya çapında büyük perakende satış mağazaları aracılığıyla satışa sunulacak.

ViacomCBS Tüketici Ürünleri Başkanı Pam Kaufman, “ViacomCBS olarak, Save the Children ve COVID-19 yardım desteğine bu yeni yüz maskesi girişiminden elde ettiğimiz gelirimizin yüzde 100’ünü bağışlamaktan gurur duyuyoruz. Bu eşi benzeri görülmemiş süre boyunca, Nickelodeon’un sevilen karakterlerinin ve ikonik markalarının bir anlamda teselli olacağını ve nihayetinde bu yeni koşulları daha yönetilebilir hale getireceğini umuyoruz” dedi.

Save the Children’ın Başkanı ve CEO’su Janti Soeripto, “ViacomCBS’ye, bu kampanya için Save the Children’ı yardım ortaklarından biri olarak seçtiği için minnettarız. Virüs tüm dünyada yayılmaya devam ederken, virüsün çocukların yaşamları üzerindeki yıkıcı etkisini her yerde ama özellikle de risk altındaki çocuklar arasında görüyoruz. Pandemi, Appalachia’dan Lübnan’a, Güney Sudan ve Bangladeş’teki mülteci yerleşim kamplarına kadar – çocukların rutinlerini ve okul sistemini değiştirdi, zihinsel sağlıklarını ve refahlarını etkilemeye de devam ediyor” dedi.

Çocuklar için dünyanın önde gelen insani yardım kuruluşlarından olan Save the Children, COVID-19 krizi sırasında ABD’de ve dünyanın her yerinde çocukları sağlıklı, eğitimli ve koruma altında tutmaya çalışıyor. Organizasyon, virüslerin yayılmasını önlemek için gıda, öğrenme kaynakları, sağlık ve hijyen bilgileri ve eğitimi sağlamak için topluluklarla çalışıyor. ViacomCBS’nin Nickelodeon yüz maskelerinin satışından elde ettiği tüm gelir, Save the Children’ın COVID-19 yardım desteğine fayda sağlayacak ve maskenin satın alındığı bölgeye yeniden dağıtılacak. Nickelodeon yüz maskeleri üreten birçok lisans sahibi de Save the Children’a bağış katkısında bulunmaya taahhüt etti.

Star Trek serisi de dahil olmak üzere beğenilen ViacomCBS ürünlerinin yer aldığı yüz maskeleri

MTVShop/ WildnOutShop, CBSStore  ve StarTrekShop sitelerinde yer alıyor. Bu ViacomCBS ürünlerinden elde edilen gelirler, her markayla uyumlu hayır kurumlarına bağışlanacak.