ULUSLARARASI LÜKS ZİRVESİ İSTANBUL’DA!

Londra merkezli The Luxury Network Türkiye, 26 – 27 Nisan Çırağan Sarayı’nda 34 ülkeden moda, mücevherat, gastronomi, sanat, inşaat, turizm ve lüks perakende gibi birçok sektörden milyar dolarlık yatırımcıları ‘Uluslararası Lüks Zirvesi’nde ağırlayacak..

Dünyanın en büyük lüks markalarının üye olduğu, markalar arasında ortaklıklar ve işbirlikleri oluştururken ülkeleri birbirine bağlayarak yeni ticari ve kültürel köprüler kuran, Kuzey Amerika’dan Avrupa’ya, Asya’dan Avustralya’ya kadar temsilciliği bulunan The Luxury Network, İstanbul ofisinin açılmasının ardından 26 -27 Nisan Çırağan Sarayı’nda iki gün sürecek “Uluslararası Lüks Zirvesi” gerçekleştirecek.

Zirvede Moda dünyasından konuşmacılar arasında 48 yaşında dünyanın en çekici büyükannesi seçilen moda ikonu Zaklina Berrido Pisano, İngiliz tasarımcı Alexander McQueen hakkında belgesel filmin yapımcısı, Apple için global ikonlarla bir dizi röportaja imza atmış ve ıtunes’ta 900 milyondan fazla izleyiciye ulaşmış son zamanların en cool danışmanı Kinvara Balfour, Moda tasarımcılarından Dilek Hanif, Sheikha Amal Al Ameen, Ezra Çetin, Ayşe – Ece Ege Dice Kayek gibi isimler yer alıyor. Ayrıca Demsa Group Yönetim Kurulu Başkan Vekili Demet Sabancı Çetindoğan’da konuşmacılar arasında yer alıyor.

Turizm dünyasından ise Avrupa, Asya, Amerika ve Afrika’daki dünyanın en ünlü otellerine sahip ‘Turizmin İmparatoru’ olarak bilinen Katara Hospitality’nin Yönetim Kurulu Başkanı Sheikh Nawaf konuşmacı olarak geliyor.

“Lüksün Yeni Rotası: İpekyolu ve Bölgesel İşbirlikleri” temasıyla Türkiye’ye moda, mücevher, sanat, yatçılık, turizm ve lüks perakende gibi birçok sektörden uluslararası önemli düzeyde temsilciler katılacak. Türkiye’nin tanıtımına da katkıda bulunacak zirvede, İngiltere, Rusya, Azerbaycan, Dubai, Katar, Lübnan ve Kuveyt’ten iş dünyasının önemli yatırımcılar gelecek.

Avrupa’nın köklü ve yol gösterici birikimi ile Asya’nın yükselen gücü ve dinamizminin ortak noktası olan İstanbul’da düzenlenecek “Uluslararası Lüks Zirvesi” nde Türk markaları için de küresel işbirliği fırsatları oluşacak.

Türkiye’nin lüksün anavatanı Avrupa ve lüksün yeni yatırımcısı ve alıcısı Ortadoğu arasında tam bir köprü işlevi gördüğünü belirten The Luxury Network İstanbul CEO’su Erdem Akçıl zirveyle ilgili olarak ; ‘Türkiye modadan yatçılığa, gastronomiden mücevher dünyasına kadar çok önemli başarı hikayelerine sahip. Türk markalarını ve başarılı Türk İş İnsanlarını yapacağımız ‘Uluslararası Lüks Zirvesi’ ile Dünya Ligine taşıyacağız. Singapur’dan finans yatırım grupları, Rusya’dan perakende ve turizm, Ortadoğu’dan da kozmetik, sağlık, turizm ve mobilya konusunda önemli alıcılar burada olacak. Ayrıca dünyaca ünlü medya patronları da gelecek. Türk dizileri 1 milyar doların üzerinde içerik ihraç etmeyi hedefleyecek kadar dünyada önemli bir role sahip oldu. Türk dizilerinin dışında Turizm ve gelişen E-ticaret, Türkiye’nin lüks endüstrisinde pay sahibi olması için önemli bir itici güç sağlıyor.’ dedi

Konferansta bir markanın lükse dönüşme yolculuğu, dünyada lüks perakende ve modadaki son trendler ve lüksün dna’sı, yeni sınırlar ve lüksün geleceği gibi konular paylaşılacak.