TATLI RÜYALAR OTELİ

TATLI RÜYALAR OTELİ

“Bodrum’um benim, güzel yarim.

Yamaçlarda evleri,bembeyaz gelinliğe bürünmüş,

Begonvilden duvak takmış,

Yeryüzünde cenneti yaşatan yarim.

Sokakları yasemen kokan,

Mavisi bir başka,

Denizi bir başka,

Güneşi bir başka olan yarim.

Bin şükür sende soluduğum her nefese.”

BUSE ÜNAL

“Rüya oteli, yıllar sonra bir araya gelecek olan arkadaşlara unutulmaz günler yaşatmak için hazırdı.”

Buse Ünal, üçüncü romanı Tatlı Rüyalar Oteli’nde okuru sımsıcak bir Bodrum hikayesine davet ediyor. Ünal, romanının kendi ayakları üzerinde durabilen, güçlü ana karakteri Simge’nin, başarı,aşk ve Bodrum dolu yaşamından kesitler sunarken, satır aralarına yerleştirdiği yaşam dolu anlarla, hayatın aslında ne kadar yaşamaya değer olduğuna dikkat çekiyor.

Yazar, kültürel ve tarihsel mekanlara yapılan yolculuklarla da okuma keyfini arttırıp metni sıradanlığın ötesine taşıyor. Okur, her şeyin umduğu gibi ilerlediğini düşündüğü andaysa kelimeler beklenmedik sulara yelken açıyor. Sonrasında, herkesin kendi hayatından yansımalar bulabileceği, cümlelerin birer aynaya dönüştüğü, unutulmayacak olayların ve sahnelerin sırası geliyor.

Tatlı Rüyalar Oteli, taş evleriyle, deniziyle, begonvilleriyle, kafesiyle, güneşiyle, renkleriyle; yani tüm canlılığıyla sizi sarmalayacak bir okuma deneyimi vaat ediyor.

YAZAR HAKKINDA

Buse Ünal, 23 Nisan 1984 yılında Antalya’da dünyaya geldiİlk öğretim ve lise tahsilini Antalya Koleji’nde,  üniversite tahsilini, baba memleketi olan Ankara, Çankaya Üniversitesi, Uluslararası Ticaret bölümünü başarı ile bitirerek tamamladı. Yazma tutkusunun ağır basması sebebiyle eğitimini aldığı dala değil, yazarlığa kanalize olarak 2012 yılında ilk eseri “CaVeren Aşk”adlı dönem romanı yayımlandı. İkinci bebeğim diye adlandırdığı ikinci kitabı “Koyu Renk Sevdalar” ı ise gerçek anlamda annelik sıfatıyla taçlandırıldığı yıl olan 2013’te yayımlanmıştır.  Sabah Gazetesi’nde konuk yazarlık yapan Ünal’ın bir çok dergide köşe yazıları yayımlanmıştır. Yanı sıra TEGV  ( Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı) ‘de  on beş yılı aşkın süredir gönüllü olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Sporuyaşam biçimi haline getirmiş olan Buse Ünal Pilates Eğitmeni ünvanını almıştır. Dört yaşında bir kız çocuk annesidir.