SONY, EĞLENCENİN DORUĞUNA ULAŞMAK İSTEYENLER İÇİN “YÜKSEK GÜÇLÜ SES SİSTEMİ” AİLESİNE YENİ MHC-V73D MODELİNİ EKLİYOR

  • Yeni MHC-V73D modeli, her ortama uyum sağlayabilecek kapasitede
  • Yepyeni Çok Yönlü Parti Sesi özelliği ile daha da güçlü ses deneyimi yaşayın
  • Çok Yönlü Parti Işıkları ile renkli bir atmosfer yaratın
  • Daha fazla eğlence ve interaktif özellikler ile her kutlamayı unutulmaz hale getirin

Sony, “Yüksek Güçlü Ses Sistemleri” yelpazesine eklediği heyecan verici yeni modeli kamuoyuna tanıttı. Yeni MHC-V73D, çok yönlü ses ve ışık özellikleri, taşınabilir tasarımı ve yarattığı kusursuz eğlence atmosferiyle parti sevenler ve aileler için yepyeni seçenekler sunuyor.

Daha da güçlü ses

“Yüksek Güçlü Ses Sistemleri” ailesinin yeni üyesi, iyileştirilmiş güç tüketimi ve geliştirilmiş ses kalitesi elde etmede kilit önem taşıyan yepyeni güncellemeleri ile öne çıkıyor. Örneğin horn tipi tweeter’ları kullanan “Yüksek Verimli Tweeter” ve orta horn tipi hoparlörleri kullanan “Yüksek Verimli Orta Menzilli Sürücüleri” sayesinde ses hem daha yüksek dalga boylarına çıkabiliyor hem de daha geniş bir alanı kaplayarak daha uzak mesafelere ulaşıyor.

V73D için Çok Yönlü Parti Sesi

V73D üzerindeki yeni Çok Yönlü Parti Sesi sayesinde, önde ve arkada toplam dört tweeter ile sesin yayılım alanını yukarıya doğru genişletiyor, dans pistini müthiş bir işitsel şölene dönüştürüyor. Orta menzilli hoparlör[i], sesi hoparlörün önünden ve arkasından dağıtıyor. Orta frekanstaki sesler için gelişmiş netlik ile daha geniş bir alanı kapsayarak güçlü ve canlı sesler sayesinde tüm parti katılımcılarını mutlu edecek bir ses kalitesi yaratıyor.

Çok Yönlü Parti Sesi özelliği, ön ve arka tweeter’lar, orta menzilli hoparlör, woofer ve JET BASS BOOSTER’ın birleşimi sayesinde elde ediliyor. Böylelikle müziğin daha uzak mesafelere ve daha geniş bir alana ulaşmasını sağlayarak konukları, mekânın hangi noktasında olurlarsa olsunlar mükemmel ses kalitesiyle memnun ediyor ve güçlü bir bas sesi sunarken aynı zamanda netliği de artırıyor.

Geceyi aydınlatın

V73D için Çok Yönlü Parti Işıkları

V73D, partiyi zeminden tavana aydınlatarak unutulmaz bir atmosfer yaratan yepyeni Çok Yönlü Parti Işığı özelliğine sahip. Üniteler, çok-renkli şeritler ile lacivert, açık mavi ve yeşil ışık dalgaları yayarak parti katılımcılarının tam anlamıyla akılda kalıcı bir parti ortamının havasına girmelerini sağlıyor. Işığın dinamik hareketleri sayesinde gerçek bir gece kulübü deneyimi elde ediliyor.

Hoparlör ışığı

V73D, üzerindebulunan lacivert renkte woofer ve orta menzilli hoparlör ışıkları sayesinde bulunulan mekanı, parti ve etkinlikler için mükemmel bir seçenek haline getiriyor.

Ortam ışığı modu

V73D’nin sahip olduğu yeni ‘Ambient light’ (ortam ışığı) modu, parti modundan daha sade bir atmosfere geçişi hiç olmadığı kadar kolay hale getiriyor. ‘Ambient Light’ modunun sunduğu daha yavaş ve dinlendirici ışık animasyonu parti sonrası ritmi yavaşlatmak isteyenler için eşsiz bir seçenek.

Partinizi bir sonraki kademeye taşıyın

Karaoke ve Mikrofon girişi

Evde karaoke yapmak hiç olmadığı kadar popüler hale gelirken ses sistemi ailesine eklenen yeni üyeler size iki mikrofon girişi ile içinizdeki pop yıldızını dışarı çıkarma fırsatı sunuyor. Siz ve misafirleriniz, en sevdiğiniz şarkıları hep beraber keyifle seslendirmeye hazır olun. Mikrofon Yankı özelliği, bir konser salonunda şarkı söyleme efektini taklit ederek deneyiminizi daha da zenginleştirmek üzere vokalleri arka plan müziğiyle birleştiriyor. Karaoke eğlencesi sona erdiğinde mikrofonları ve kabloları özel tasarlanmış yerleşik mikrofon tutucularına yerleştirerek güvenli ve sorunsuz şekilde saklayabilirsiniz[ii].

Gitar girişi

Dilerseniz mikrofon girişlerinden birine bir gitar bağlayarak sistemi gitar ampflikatörü olarak kullanabilir ve böylece şarkınıza rock & roll havası katabilirsiniz. Mükemmel bir şarkı deneyimi için üç modun keyfini çıkarın: Net bir ses için “Clean”, distorsiyonlu bir gitar sesi için ‘Overdrive” ve bas gitarınız için ‘Bass’.

Telefonunuzdan kontrol edin

Fiestable app[iii][iv] ile tüm süreci dans pistinden ayrılmadan yürütebilir, müziği, ışıkları ve daha pek çok şeyi akıllı telefonunuza dokunarak ya da sesli komut vererek kontrol edebilirsiniz.

Fiestable ile Party Playlist

Yeni ses sistemi serisi aynı zamanda konuklarınızın kendi favori parçalarını sizin playlist’inize ekleyebilmelerine olanak tanıyan Party Playlist[v] özelliğine sahip. Bu özellik sayesinde konuklarınız, kendi akıllı telefonlarında depoladıkları müzikleri[vi] sizin Wi-Fi® ağınızı kullanarak Fiestable uygulaması üzerinden listenize ekleyebilir. Bu sayede partiniz dur durak bilmeden devam eder.

Fiestable ile Karaoke Sıralaması

Yalnızca Fiestable uygulamasında bulunan Karaoke Sıralaması özelliği ile süperstarınızı keşfedebilirsiniz. En yüksek puanı almak için arkadaşlarınızla yarışabilir; ilk 10 içerisinde yer alanlar liderlik sıralamasına isimlerini ve şarkılarının adını yazabilirler.

V73D için TAIKO modu

V73D’de bulunan en güncel Taiko Oyunu modu, ritme uygun şekilde üst panele dokunarak istediğiniz şarkıya kendi davul vuruşlarınızı eklemenize olanak tanır ve arkadaşlarınızla bu deneyimi oyuna çevirdiğinizde partinize ekstra heyecan katar.

Partiniz koruma altında

V73D, ünitenin dış yüzeyini tüm cepheleriyle koruyan sert plastik kaplama ve dört köşe koruyucusunu da içeren 360 derecelik dayanıklı bir tasarıma sahip. Taşıma kolaylığı da sunan yeni ürün, kullanışlı taşıma kolunu tutup geriye doğru eğdiğiniz anda, sağlam bir tekerlek, ses sisteminizi zahmetsizce partiye dahil etmenizi sağlıyor.

Sınırsız eğlence fırsatı

V73D’nizi televizyonunuza bağlayarak en sevdiğiniz filmleri, televizyon kanallarını ve spor karşılaşmalarını yepyeni ve heyecan verici bir deneyimle izleyebilirsiniz. HDMI™ (ARC) çıkışı sayesinde sisteminizi kolaylıkla televizyonunuza bağlayabilir, televizyon kanallarını normal ekranınızda izlerken hoparlörden gelen muazzam sesin keyfini çıkarabilirsiniz.

DAB+ sinyal alım özelliği ve tam uyumlu FM alıcısı sayesinde favori radyo istasyonlarınızı dilediğiniz yere taşıyabilirsiniz.

MHC-V73D modeli Ekim 2020’den itibaren satışa sunulacak.

Ürün özelliklerini incelemek için:

https://www.sony.com.tr/electronics/hi-fi-sistemler/mhc-v73d

Sony’den daha fazla haber almak için http://presscentre.sony.eu/


[i] Açılı orta menzilli hoparlör sürücüleri daha da güçlü ses için yalnızca MHC-V83D’de bulunmaktadır.

[ii] MHC-V73D, iki adet yerleşik mikrofon tutacına sahiptir

[iii] Android için Fiestable Google Play’den indirilebilir. IOS için Fiestable App Store’dan indirilebilir

[iv] Fiestable uygulamasını kullanmak için aynı zamanda Sony | Music Centre uygulamasının da yüklü olması gerekir.

[v] Wi-Fi ağı gereklidir.

[vi] Bu fonksiyon yalnızca akıllı telefonun yerel sürücüsünde depolanmış şarkılar için kullanılabilir ve

Hi-Res Audio ile, 30MB’den fazla dosya büyüklüğüne sahip şarkılarla ya da üçüncü parti uygulamalarından gelen müziklerle uyumlu değildir.