SİANJİ WELL-BEING RESORT KAPLICA BODRUM HOTEL ÜST DÜZEY TEDBİRLERİYLE 05 HAZİRAN’DA AÇILIYOR

Bodrum’un ilk lüks kaplıca oteli olan “Sianji Well-Being Resort Kaplıca Bodrum”, küresel kırmızı alarma neden olan Koronavirüs sonrası yeni sezonu açmaya hazırlanıyor. 05 Haziran ayında kapılarını açacak olan otelde, Kovid-19’a karşı tesisin her köşesi, tüm çalışan ve misafirleri için kapsamlı üst düzey tedbirlerle kullanıma giriyor. Sağlığın her zaman öncelik listesinin başında olduğu Sianji Well-Being’te, misafirler bağışıklık sistemini güçlendiren programların yanı sıra  doğadan gelen, zengin mineralli kaplıca suyun faydalarından da kişiye özel VIP odalarda yararlanabilecekler.  

Sianji Well-Being Resort Kaplıca Bodrum Hotel, Ege’nin havası, Ley hattı geçen enerjik konumu, 4 ayrı sağlık ve diyet programı ve ödüllü SPA hizmetine tamamlayıcı tedavi unsuru olarak bilinen ‘kaplıca’sı ile kusursuz hizmet veriyor. Sianji Well-Being, evlere kapanarak geçirilen, kaygı ve yoğun stres dolu salgın travmasından arınmak isteyenlere sudan gelen şifayı sunuyor. Otel, Dünya Sağlık Örgütünün ‘pandemi’ olarak ilan ettiği koronavirüsü (kovid-19) sonrası aldığı çok kapsamlı önlemlerle kapılarını 05 Haziran tarihinde misafirlerine açmaya hazırlanıyor. 

Sianji Well-Being’den İç Rahatlatan Tedbirler

Doğal termal su kaynağını denize karşı, lüks hizmet anlayışıyla sunan Sianji Well-Being Resort Kaplıca Bodrum, aldığı üst düzey tedbirleri ile hayatın normalleşme sürecinde kendini yenilemek isteyenleri davet ediyor.  

Misafirlerin gönül rahatlığıyla konaklayabileceklerinin altını çizen Sianji Well-Being Resort Kaplıca Bodrum Hotel Yönetim Kurulu Başkanı Recai Çakır, alınan tedbirler konusunda: “Sianji Well-Being Resort olarak misafirlerimizin sağlığı bizim için çok önemli. Amacımız, hijyenik ve kendilerini güvende hissedebilecekleri bir konaklama tecrübesi ile tatil imkanı sunabilmek. Bağışıklık sistemi güçlü olan herkesin Covid-19’a karşı vücutlarının daha dirençli olduğunu biliyoruz. Otelimizde hizmet verdiğimiz sağlıklı yaşam programlarımız ve bu programları destekleyici ozon tedavi, C vitamini uygulaması, glutasyon, hacamat gibi vücudun direncini artıran uygulamalar ile birlikte tüm misafirlerimize sağlıklı ve güvenilir tatiller sunmayı hedefliyoruz. Pandemi sürecinin başında otelimizde hemen almaya başladığımız hijyen ve temizlik kuralları ile önlemlerimizi de derinlemesine detaylandırdık. Bu tedbirlerimizin yanı sıra, T.C. Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu’nun belirleyeceği kararları da takip ederek olası ilave ve revizeler yapılacağız. Böylece değerli misafirlerimizi hijyenik ve güvenle konaklayabilecekleri otelimizde bekliyor olacağız.” dedi. 

Çalışanlar için aldığı önlemleri de anlatan Çakır, “Tüm personele pandemi ve korona ilintili hijyen konusunda sıkı eğitimler verilerek yeterli bilincin oluşturulması sağlanıyor. Tüm personelin otele giriş ve çıkışlarında ateş ölçümleri yapılarak kayıtları alınıyor. Personel transfer araçları yarı kapasite kullanılarak her seferde dezenfekte ediliyor” dedi.  

Recai Çakır ayrıca genel mekanlar için el ile temas edilen alanlarda büyük titizlikle hareket edildiğini belirtti ve sözlerine şöyle devam etti: “Personellerimiz temizlik esnasında maske ve eldiven kullanımına özen gösteriyor. Otelimizin her noktasında el dezenfeksiyon aparatı mevcut. Asansörlerimizin kapasitesi en fazla 4 kişi ile sınırlandırılıyor. Check – in ve check out işlemlerinde ise tüm misafirlerimiz otele girişleri esnasında ateş ölçer ile ölçümleri yapılıyor. Bavullar ve diğer eşyalar, eğitimli personelimiz tarafından dezenfekte edilerek misafirlerimizin odalarına güvenli şekilde gönderiliyor. Ödeme esnasında temassız POS makinelerimiz kullanılıyor. Misafir odaları için, oda temizliğinde çalışacak kat görevlisi personel ve idarecilerimiz, maske, galoş, bone ve eldivenler ile çalışıyor. Oda temizliğinde giriş öncesi ilk olarak sisleme makineleri ile odalar temizleniyor ve oda içindeki her bir detay periyodik olarak dezenfekte ediliyor.  Kullanılan tüm tekstiller çarşaf, yastık kılıfı ve havlular dezenfeksiyona uygun yıkama programları ve sıcaklıklarda yenilenerek misafirlerimizin kullanımına sunuluyor.”

Yiyecek ve içecek ünitelerinde yapılan tedbirlerin altını özellikle çizen Çakır, “Otelimizde bulunan kahvaltı dahil konseptimiz için kahvaltı servisimiz a’la carte olarak, ultra her şey dahil konseptimiz ise a’la carte ultra her şey dahil olarak değiştirilerek artık kişiye özel hizmet verilecek. Tüm restoranlarımızda masa, sandalye, tabure ve oturum aralıkları, tavsiye edilen güvenli mesafelere uygun olarak düzenleniyor. Masa araları en az 1,5 metre, sandalye arası ise 60 cm kuralına göre uygulanacaktır. Yiyecek ve içecek ünitelerimizde kullanacak tüm tabak, çatal, kaşık, bıçak, bardak takımları UVL cihazları içerisinde dezenfekte ediliyor. Spa ve termal kullanım alanlarımızda, termal havuzda sıcaklık aralığı 32 ila 40 derece olduğu için kovid-19 virüsüne karşı risk taşımıyor. Ancak sosyal mesafe kuralına göre hizmet veriliyor. Otelimizde 5 adet VIP termal havuzumuz bulunuyor.  Dileyen misafirlerimiz, kişiye ve aileye özel olarak termal havuzlarımızdan faydalanabilecek. Sauna, hamam ve buhar odalarımızda sosyal mesafe kuralına göre kullanım mümkün olacak” dedi. 

Fitness salonlarında dezenfeksiyon işlemi yapıldığını ve sosyal mesafe kuralına uyularak spor salonlarında pilates, yoga aktivitelerinin ise açık havada yapıldığını belirten Çakır, Bakanlıktan gelecek izin doğrultusunda alınan diğer önlemleri şöyle sıraladı: “Çocuk kulübü ve çocuk oyun alanlarımızda ise çocukların kullanacağı tüm alanların sisleme makinesi ile detaylı ve sıklıkla temizlikleri yapılıyor. Çocuklar ile ilgilenen personelimiz hijyen eğitiminden geçiyor. Açık havuzlarımızda, plajımızda ve sahildeki çim alanlarımızda yer alacak şezlong araları, sosyal mesafe kuralına göre düzenleniyor. Havuz temizlikleri daha detaylı şekilde ve en ideal kimyasal oranlara uygun koşullarda yapılmaya devam ediliyor. Tüm şezlonglar, şezlong minderleri, plaj ve havuz cabanaları ile malzemeleri günlük olarak, temizlik ve dezenfeksiyon yapıldıktan sonra hizmete açılıyor. Otelimizde yapılacak canlı müzik aktiviteleri ve şov gösterilerinin güvenli sosyal mesafe kurallarına uygun olarak devam etmesini de planlıyoruz”.