SAMSUNG GALAXY S9+ İLE MOBİL EĞLENCE YENİDEN TASARLANIYOR

Akıllı telefonlarla içerik tüketimi bugün hiç olmadığı kadar yüksek seviyelere çıkarken kullanıcının kaliteli ve sürükleyici deneyim beklentisi de her geçen gün artıyor.

Günümüzde her gün çekilen ve paylaşılan video sayısı dünya nüfusundan daha fazla[1].  Aynı şekilde, akıllı cihazlar üzerinden izlenen video sayısı da diğer tüm cihazlardan daha çok. Tüketici araştırmaları da gösteriyor ki, mobil video içeriği tüketimindeki hızlı artışa en büyük katkıyı yapan sosyal medya platformları ve çevrimiçi video hizmetleri ile birlikte, 2020 yılına geldiğimizde dünya üzerindeki TV ve video görüntülemelerinin yarısı mobil cihazlardan gerçekleşecek[2]. Bu trendlerin yakın zamanda hız kaybedeceğine dair hiçbir işaret görünmüyor. Doğal olarak, mobil içerik tüketiminde videonun her geçen gün daha fazla öne çıkmasıyla birlikte mobil eğlence deneyimi standartları da her geçen gün daha yükseğe çıkıyor

Samsung, Galaxy S9 ve Galaxy S9+ ile birlikte video izleme ve sürükleyici mobil eğlence deneyimini çok daha yukarılara çıkartıyor, pek çok gelişmiş eğlence özelliği sayesinde izleme ve dinleme deneyimini her açıdan güçlendiriyor.

Zarif Sonsuz Ekran

Samsung’un öncülüğünü yaptığı, her tür görsel eğlence için gerçekten mükemmel bir multimedya deneyimi sunmak için tasarlanmış Sonsuz Ekran, markanın son ürettiği tüm amiral gemisi akıllı telefonların vazgeçilmez özelliği. Galaxy S9 ve Galaxy S9+’ın Super AMOLED ekranı, cihazın tüm yüzeyini kullanıyor ve her ne izlenirse izlensin, hiçbir görsel engele takılmadan içeriğe odaklanabilmeyi sağlıyor. Sadece bu da değil; daha koyu siyahlar, daha zengin renkler ve gelişmiş kontrast iyileştirme özellikleri sayesinde nerede olursak olalım, ekrandaki her detayı görebiliyoruz.

Stereo Hoparlörlerle Üstün Surround Ses Kalitesi

Galaxy S9 ve Galaxy S9+’ın AKG stereo hoparlörleri en sevdiğimiz filmi veya merakla beklediğimiz eğlence programını izlerken veya favori şarkılarımızı dinlerken en üstün kalitede dinleme deneyimi sunuyor. Cihazın altına ve kulaklık kısmına yerleştirilen stereo hoparlörler, ses seviyesi ne olursa olsun, üstün ses kalitesi ve netliğiyle seste en küçük bir kayba yol açmıyor. Dahası, Galaxy S9 ve Galaxy S9+’taki Dolby Atmos ile hem kulaklıkla hem de stereo hoparlörlerle 360 derece surround ses etkisini yaşayabiliyoruz.

Yatay Mod

Video izlerken veya oyun oynarken telefonu yatay tutmak artık çok yaygın. Galaxy S9 ve Galaxy S9+’taki Yatay Mod ile ana ekran ve uygulama tepsisi şimdi artık otomatik olarak yatay görünüme ayarlanıyor. Bu sayede, oyunda seviyeler arasında veya dizi izlerken bölümler arasında diğer uygulamalarımıza erişmek için telefonu dikey moda çevirmek zorunda kalmıyoruz.

Genişletilebilir Bellek

Saatlerce uzunluktaki videoları zahmetsizce izleten Galaxy S9 ve Galaxy S9+ harici microSD kart desteği ile 400 GB’a kadar ek alan sunar. Bu sayede en sevdiğimiz dizinin tüm sezonunu izlerken artık yükleme için duraklamamıza veya yeni bölümleri izlemek için eskilerini silmemize gerek kalmayacak. Cihazın genişletilebilir hafızası yalnızca izleme deneyimimizi iyileştirmekle kalmıyor; gelişmiş sekiz çekirdekli işlemciyi de destekleyerek tüm kullanımlar ve işlevler arasında çok daha hızlı ve kesintisiz geçişe de imkân sağlıyor.

Mobil eğlence söz konusu olduğunda biraz daha kullanışlı olma uğruna izleme kalitesinden fedakârlık etmenin şart olduğu günler artık geride kaldı. Samsung artık akıllı telefonun günlük yaşamın ayrılmaz parçası haline geldiğini, eğlence denince ilk aklınıza gelen cihaz olduğunu biliyor. Bu yüzden, Galaxy S9 ve Galaxy S9+ ile mobil eğlence deneyimimizi o kadar zenginleştiriyor ki, bir daha akıllı telefonumuzun ekranıyla sınırlanmış hissetmememizi sağlıyor.