PTT’DEN İSTİKLAL MARŞI’NIN KABULÜNÜN 100.YILINA ÖZEL PUL VE ZARF

PTT AŞ, İstiklal Marşı’nın Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabulünün 100. yılı anısına “İstiklâl Marşı’nın Kabulünün 100. Yılı” konulu tek değerli anma pulu ile varak uygulamalı ilkgün zarfını 12 Mart 2021 tarihinde tedavüle sundu.

Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT AŞ) tarafından hazırlanan “İstiklâl Marşı’nın Kabulünün 100.Yılı” konulu 3 TL (36×78 mm boyutunda) bedelli anma pulu, söz konusu pula ait 10 TL bedelli ilkgün zarfı PTT iş yerlerinde, www.filateli.gov.tr adresinde ve filateli cep uygulamasında satışa çıktı.

Söz konusu filatelik ürünlerin satışı ile aynı tarihte PTT Pul Müzesi Hacı Bayram Mah. Atatürk Bulvarı No:13 Ulus Altındağ/ANKARA adresinde “İstiklâl Marşı’nın Kabulünün 100.Yılı 12.03.2021 ANKARA” ibareli ilkgün damgası kullandırılmaya başlandı.

Koronavirüs salgınından dolayı toplum sağlığını korumaya destek olmak, PTT iş yerlerinde yoğunluk yaşanmasını önlemek ve müşterilerimizin filatelik işlemlerini PTT iş yerlerine gelmeden yapabilmeleri için; 12 Mart 2021 tarihinde satışa sunulan ilkgün zarfını posta damgası ile talep eden müşterilerimize, www.filateli.gov.tr adresinden ürünün tedavül tarihi itibari ile 6 ay içerisinde satın alınması halinde posta damgalı olarak gönderilebilecek.

Müşterilerimiz tarafından hazırlanan filatelik ürünler için (Filateli İşletme Prosedürü’ne uygun olması halinde) ilkgün damgası ve posta damgası talepleri 12 Mart 2021 tarihi itibari ile 3 ay içerisinde PTT AŞ’ye iletildiği takdirde karşılanacak.