PROBİYOTİK PREBİYOTİK DERNEĞİ, SEK PROBİYOTİK’İ ÖNERİYOR

Probiyotik Prebiyotik Derneği, Türkiye’de ilk kez yoğurt kültürüne 2,5 milyar kob probiyotik bakteri eklenerek üretilen bir içecek olan SEK Probiyotik’i öneriyor.

Bağırsağın doğal dengesini sağlayan, vücudu zararlı bakterilere karşı koruyan, bağışıklığı güçlendiren ‘dost bakteriler’ olarak bilinen probiyotikler son yıllarda sağlıklı yaşamak isteyenlerin tercihleri arasında yer alıyor.

SEK Probiyotik; içeriğindeki probiyotik bakterilerin, güvenilir bir firma olan Chr. Hansen’ın markaları olması ve bağırsak fonksiyonları üzerine olumlu etkileri olduğuna dair bilimsel çalışmaların olmasıyla öne çıkıyor. Protein ve kalsiyum açısından zengin olan SEK Probiyotik, fonksiyonel içecek olmasının yanı sıra lezzetli bir ara öğün alternatifidir. SEK Probiyotik kefir değildir; bununla birlikte, ürün faydası açısından kefir ile benzer fonksiyona sahiptir.

Probiyotik Prebiyotik Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Tarkan Karakan, günlük probiyotik kullanımı ile ilgili olarak şunları söyledi: “Probiyotik takviye seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli konu, kullanılan probiyotik bakterilerin insan sağlığına yararının bilimsel çalışmalarla desteklenmiş olmasıdır. Probiyotik Prebiyotik Derneği olarak SEK Probiyotik’i öneriyoruz çünkü içinde bulunan Bifidobacterium, BB-12® ve Lactobacillus acidophilus, LA-5® isimli faydalı bakterilerin insan sağlığına faydalı olduğunu gösteren çok sayıda kaliteli bilimsel yayın bulunmaktadır. Bununla birlikte, probiyotik bakterilerin ürünün son tüketim tarihine kadar canlılığını sürdürdüğünün kanıtlanmış olması ve içindeki probiyotik bakteri miktarının yeterli düzeyde olması da çok önemli. SEK Probiyotik, içerdiği probiyotik miktarı ile yetişkinlerin günlük probiyotik ihtiyacını karşılıyor.”

Probiyotik Prebiyotik Derneği’nin kullanımını önerdiği, bir porsiyonunda 2,5 milyar kob probiyotik bakteri bulunan SEK Probiyotik, sindirim sistemini düzenlemeye ve bağışıklık sistemini desteklemeye yardımcı oluyor.