OMEGA, SPEEDMASTER “SILVER SNOOPY AWARD” 50TH ANNIVERSARY MODELINI TANITTI

1970 yılında OMEGA, markanın uzay keşfindeki benzersiz katkıları ve Speedmaster’ın, Apollo 13’ün kurtarılması sırasında sağladığı hayati desteği takdir eden NASA astronotları tarafından değerli “Gümüş Snoopy Ödülü’ne (Silver Snoopy Award) layık görüldü.

Lens Position: 2082

Tam 50 yıl sonra, bu özel an onuruna, en az o an kadar özel yeni bir saat yaratıldı. Animasyonu saatçilik sanatıyla buluşturan bu inanılmaz Snoopy modeli, OMEGA Speedmaster’ı yeni bir tasarım diyarına taşıyor.

Saat 9 konumundaki mavi alt kadranda kabartma işlemiyle yapılmış madalyon gibi görünen favori beagle’ımız, saatin kadranında önemli bir rol oynuyor. Ünlü uzay kıyafetiyle karşımıza çıkan Snoopy, tam olarak NASA astronotlarının ödül alanlara verdiği gümüş broş tarzında stilize ediliyor.

Speedmaster “Silver Snoopy Award” 50th Anniversary’nin gümüş kadranında, lazerle işlenmiş Ag925 ibaresi, Snoopy’li olanın dışında iki mavi alt kadran, açılı mavi PVD saat markörleri ve kollar bulunuyor.

Asıl eğlence arka kapakta yer alıyor! Snoopy bu sefer, büyülü bir koldaki animasyonlu siyah-beyaz Komut ve Servis Modülü (CSM) sayesinde yörüngeye giriyor. Kronograf saniye kolu kullanımdayken Snoopy, eşsiz mikro yapılı metalleme kullanılarak safir kristal cam üzerine dekore edilen ay motifinin gizemli ufkunda, tıpkı Apollo 13 mürettebatının yaptığı gibi bir gezintiye çıkıyor.

Lens Position: 6554

Arka kapağın uzak köşesindeki evimizin de bir misyonu var. Dünya’yı temsil eden disk, saatin küçük saniye koluyla senkronize olarak dakikada bir tam tur dönüyor ve Dünya’nın bir tam turluk dönüşünü sembolize ediyor. İkonik bir alıntı olan “Eyes on the Stars” yazısı, karanlık evrende parlıyor.

NAIAD LOCK, OMEGA’ın Gümüş Snoopy Ödülü’nü aldığı 1970 yılı tarihi ve aynı yıl büyük bir tehlike atlatan Apollo 13 görevine bir övgü de dahil olmak üzere tüm arka kapak gravürlerini doğru ve dik konumda tutuyor.

OMEGA’nın detaylara gösterdiği olağanüstü ilgiyi gözler önüne seren saatin mavi naylon kumaş kayışı, modelin diğer mavi unsurlarıyla eşleşiyor ve hatta astarında Apollo 13 görevinin kabartmalı yörüngesi bulunuyor. Bu kayış, 1969 yılında Ay’da takılan ilk saat olan 4’üncü nesil Speedmaster stilinden esinlenen, paslanmaz çelikten üretilen 42mm’lik kasayla geliyor. İkonik “Doksanın Üzerinde Nokta”lı takimetre ölçeği, mavi seramik [ZrO2] bezel halkasında beyaz emaye ile gösteriliyor.

Saat yapım yeteneğinin mükemmel bir gösterimi olan Speedmaster “Silver Snoopy Award” 50th Anniversary, OMEGA Co-Axial Chronometer Calibre 3861 ile çalışıyor. Bu çığır açan mekanizma, anti-manyetik inovasyon ve İsviçre Federal Metroloji Enstitüsü’nün ( Swiss Federal Institute of Metrology – METAS) Master Chronometer sertifikasyonuyla efsanevi “Moonwatch” kalibresini yeni mükemmellik standartlarına eriştiriyor.

Model, OMEGA’nın 5 yıllık garantisini taşırken ve limitli üretim değil. OMEGA hayranları, saate, mikro fiber temizlik bezi, broşür ve ayrıntılara yaklaşmanıza yardımcı olacak büyütecin içinde bulunduğu Apollo 13 sunum kutusuyla sahip olacak.