MANDARIN ORIENTAL, BODRUM’DA YENİ CHANEL BUTİĞİ

Türkiye’deki ilk sezonluk CHANEL butiği Mandarin Oriental, Bodrum’un içinde 16 Mayıs 2019 tarihinde kapılarını açtı.

Bodrum Yarımadası’nın en büyüleyici noktalarından biri olan Cennet Koyu’nda yer alan Mandarin Oriental, Bodrum’da açılan Chanel’in Türkiye’deki ilk sezonluk butiği, Eylül ayının sonuna kadar misafirlere hizmet vermeye devam edecek.

Yemyeşil bahçeler ve deniz manzarası ile çevrili olan CHANEL butik yerel traverten taşlar, ahşap ve cam gibi doğada bir arada yer alan elementler kullanılarak tasarlanmıştır. İlk bakıştan itibaren kusursuz mimari çizgiler ile detaylandıran butiğin sahip olduğu dikdörtgen yapı, derin pencere çerçeveleri ve geniş camdan cephesi ile – House – Chanel Moda Evi’nin grafiksel ve modern kodlarına dikkat çekiyor.

Butiğin içindeki düzen tam merkezde yer alan siyah pleksiglas bloğun etrafından dolaştığı için lineer bir tasarımı yansıtıyor. Yapı, aydınlatılmış ahşap paneller ve şık bir taş tezgah ile donatılmış geniş bir giyinme odası içermektedir. Mağaza boyunca, CHANEL paleti sofistike ve çağdaş bir ruh hali yaratır: sıcak bej ve beyaz – güneşi ve kumu – yarı saydam siyahla vurgular. Butik tasarımı, dış ve iç elementler arasında kolay bir geçiş sağlar. Göz kamaştıran travertenler, tüm tabanı ve pencereleri taşıyarak denizin, gökyüzünün ve havuzun neredeyse her an, her yerden görünür olmasını sağlıyor. İki taraftaki kapılar balkonludur ve davetkar kanepelerle donatılmış bir terasa sahiptir.

İçeriye dolan bol miktardaki doğal ışık, taş işlemeli ve aynalı pembemsi bej renk tasarım kutular ve yarı-saydam malzemeden biçimlendirilmiş mankenler gibi yansıtıcı detaylar büyük bir alan etkisi yaratıyor. Çantalar ve aksesuarlar ahşap basamaklarda ve duvarları saran vitrinlerde ustaca sergilenirken ayakkabılar, mağazanın merkezindeki kutuyu çevreleyen metal giysi raflarında asılı hazır giyim alanının altında duruyor. Bodrum butikten alınabileceklerin başlıcaları, özel detaylara sahip Paris-New York Métiers d’Art koleksiyonundan zengin görünümler, COCO BEACH DE CHANEL koleksiyonundan sportif stillerin yanı sıra İlkbahar-Yaz 2019’dan gelen eğlenceli ve sofistike gardırop görünümleri. Renkler ve baskılı tasarımlar ile öne çıkan hazır giyim koleksiyonu, uzun yaz günleri ve deniz kenarında geçirilen ılık geceler için mükemmel seçeneklere sahip.

CHANEL BOUTIQUE ÇALIŞMA SAATLERİ

Pazartesi – Pazar: 10:00 – 22:00