L’ARPEGGIATA & CHRISTINA PLUHAR & AVI AVITAL AKDENİZ EZGİLERİYLE 14. BODRUM MÜZİK FESTİVALİ’NDE

Konserlerinde izleyicilere farklı ve eşsiz bir deneyim yaşatan Christina Pluhar ve topluluğu L’Arpeggiata, 6 Ağustos Pazartesi günü D-Marin Turgutreis Turkcell Sahnesi’nde 21.00’de gerçekleşecek konser ile müzikseverleri; İtalya, İspanya, Yunanistan, Türkiye ve Makedonya’dan ezgilerle müzikal bir yolculuğa çıkaracak. Konsere, ECHO Klassik ödülünün sahibi, muhteşem tekniği ve büyüleyici performansı ve Grammy ödüllerine aday gösterilen ilk mandolin virtüözü Avi Avital da eşlik edecek.

Doğuş Grubu kurucu destekçiliğinin yanı sıra, DenizBank’ın desteği, Turkcell’in ana sahne sponsorluğu, Audi ve D-Marin katkılarıyla düzenlenen 14. Bodrum Müzik Festivali’nde Christina Pluhar ve topluluğu L’Arpeggiata, dinleyicileri müzikal bir yolculuğa çıkaracak. İstanbul da dahil olmak üzere daha önce dünyanın birçok şehrinde verdikleri konserlerde yeni sesleri dinleyicilerle buluşturan Christina Pluhar ve topluluğu L’Arpeggiata 14. Bodrum Müzik Festival’inde rotasını Akdeniz’in geleneksel şarkılarına çeviriyorlar. Sanat Yönetmenliğini Tuğçe Tez’in üstlendiği Bodrum Müzik Festivali kapsamında 6 Ağustos Pazartesi günü gerçekleşecek konserde Akdeniz’in geleneksel şarkılarını müzikseverlerle buluşturacak olan toplulukta, farklı müzik geçmişlerine sahip, alanlarında uzman sanatçılar yer alıyor. “Akdeniz” gibi, Pluhar’ın imza attığı her proje, farklı çalgıların oluşturduğu doku zenginliği ve geleneksel müzikten ilham alan söylemiyle de dikkat çekiyor. L’Arpeggiata’ya sahnede, Vincenzo Capezzuto ve Céline Scheen sesleriyle, Anna Dego ise teatral dansıyla eşlik edecek. Konserin özel konuğu ise, 2015’te Deutsche Grammophon’dan yayımlanan Vivaldi albümüyle ECHO Klassik ödülünün sahibi, muhteşem tekniği ve sahne karizmasıyla büyüleyici ve Grammy ödüllerine aday gösterilen ilk mandolin virtüözü Avi Avital olacak.

Kendisi için 15’i konçerto olmak üzere 90’dan fazla beste yazılan Avi Avital,  2014 tarihli Between Worlds adlı albümünde diğer enstrümanlar için yazılmış eserleri, düzenlemeler de dahil olmak üzere kaydetti. Avital, mandolini her zaman merkezinde tutan konserlerinde maceracı ruhuyla birlikte seyircisiyle samimi bir ilişki geliştirmiş bir sanatçı olarak tanımlanıyor.

Festival, sanatın farklı dallarıyla genişledi

2005 yılından bu yana yapılan ve dünyada bir marinada gerçekleştirilen ilk festival olma özelliği taşıyan Bodrum Müzik Festivali kapsamında bugüne kadar 4 bini aşkın müzisyen 121 konserde 200.000’den fazla müzikseverle buluştu. Türkiye’de bugüne kadar açık havada kurulmuş ikinci en büyük sahneye sahip festivalde yaklaşık 600 kişi görev alıyor.

Festival’de Doğuş Grubu’nun; 900’ü aşkın üniversite öğrencisinin çalışmalarına alan yaratan sosyal sorumluluk projesi “Sanata Bi Yer” platformuna ait işlerden bir seçki festival kapsamında D-Marin Turgutreis Marina’da sergilenecek.

Ara Güler Arşiv ve Araştırma Merkezi koleksiyonundan farklı dönemlere ait Bodrum temalı bir fotoğraf seçkisi de yine festival kapsamında The Marmara Bodrum’da 30 Eylül’e kadar sanatseverlerle buluşacak.

Bilet gelirleri Tohum Otizm Vakfı’na

  1. Bodrum Müzik Festivali’nin biletleri mobilet.com ve mobilet iOS uygulaması üzerinden alınabiliyor. Tüm bilet gelirleri Tohum Otizm Vakfı ve Bodrum Sağlık Vakfı’na bağışlanan festivalde bu sene Gülsin Onay’ın vereceği konserin bilet gelirleri de Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali’ne aktarılacak.

Festivali Yakından Takip İçin

www.bodrummuzikfestivali.com / facebook.com/bodrummuzikfestival

instagram/ bodrummuzikfestival / #bodrummuzikfestivali / #bodrummusicfestival