KENDİ COLD BREW’İNİ KENDİN YAP

Türkiye’nin ilk 5. nesil kahve markası Kaave Roastery, Asobu Cold Brew demleme makinesi ile kendi Cold Brew’ini demleme keyfi sunuyor.

İnovatif teknolojilerle yeni nesil kahvecilik anlayışına farklı bir bakış açısı getiren Kaave Roastery, “Cold Brew On The Go” konseptiyle kahveseverlerin vazgeçilmezlerinden olan Cold Brew’i ister evde ister ofiste, dilediğiniz her yerde demlemeyi mümkün hale getiriyor. Mağaza satışı sadece Kaave Roastery’lerde olan Asobu Cold Brew demleme makinesi, kendi Cold Brew’ini demleme imkanı vermesiyle Türkiye’de bir ilk.

Canınızın istediği her an Cold Brew kahve hazırlayabileceğiniz Asobu Cold Brew demleme makinesi, 18/8 paslanmaz çelik ağ ile % 100 Bpa içermeyen kırılmaz Tritan malzemeden yapılmıştır. Cihaz, 6 porsiyon kapasite ile demleme yaparak doyasıya Cold Brew yapma imkanı veriyor. Demlenen kahve 2 haftaya kadar buzdolabında bekletilebiliyor ve yine lezzetinden ödün vermeden aynı tazelikte içilebiliyor. Bakır çift cidarlı vakum yalıtımı ile yapıldığı için içeceğiniz saatlerce soğuk veya sıcak kalabiliyor. Demleme esnasında buzdolabına ihtiyaç duymayan tek Cold Brew makinesi olma özelliğine sahip ürün, pratik kullanımı ve kolay temizlenebilmesiyle de dikkat çekiyor. Ayrıca Asobu Cold Brew makinesi çay demleme ve sıcak tutma özelliğiyle çayseverlere de hitap ediyor.  

Asobu ile Cold Brew Nasıl Demlenir?

Asobu Cold Brew demleme makinesi, sahip olduğu double filtre ile daha berrak bir kahve özütü elde etme imkanı veriyor. Demleme yaparken genellikle 1 gram kahve için 10 ml su ekleniyor. Cold Brew demlemede kullanılan suyun oda sıcaklığında olması gerekiyor. Demleme işlemi cihazın üst kısmında yer alan haznesinde gerçekleşiyor. İlk olarak taze öğütülmüş filtre kahvenin 1/3’lük kısmı hazneye eklendikten sonra suyun 1/3’ü de ekleniyor. Demleme işlemi 3 aşama tekrar edilerek gerçekleştikten sonra cihazın üst kapağı ile birlikte üzerindeki basınç önleyici kapak da kapatılıyor. Buzdolabında 18-22 saat arasında beklettikten sonra cihazın alt kısmı takılıp tek tuşla alt karafa süzme işlemi gerçekleşiyor. Hazır hale gelen Cold Brew kahvenizi buz dolu bardağınıza alarak doyasıya keyfini çıkarabilirsiniz.