KAYBOLAN EŞYALARI BULMANIN AKILLI YOLU: YENİ GALAXY SMARTTAG+

Samsung’un AR teknolojisi kullanan yeni Galaxy SmartTag+ cihazı sayesinde bulamadığınız eşyaların nerede olduğunu görüntüleyebiliyorsunuz.

Samsung Electronics, yeni Galaxy SmartTag+ cihazının dünya çapında 16 Nisan’da satışa sunulacağını duyurdu.[1] Hem Bluetooth Düşük Enerji (BLE) hem de geniş paylaşım ağı (UWB) teknolojisiyle donatılan Galaxy SmartTag+ sayesinde, eşyalarınızın konumunu artık çok daha doğru bir biçimde tespit etmeniz mümkün[2]. Galaxy SmartTag+ ayrıca, kullandığı artırılmış gerçeklik (AR) teknolojisiyle, akıllı telefonunuzun kamerasını kullanarak kaybolan eşyanızın bulunduğu yeri görüntülemenizi de sağlıyor[3].

Kaybettiğiniz eşyaları kolayca bulun

Galaxy SmartTag’in en yeni sürümü Galaxy SmartTag+ cihazını, günlük olarak kullandığınız sırt çantası ya da anahtar gibi eşyalarınıza takarak, bu eşyalarınızı kaybetmeniz durumunda Galaxy cihazınızdaki SmartThings Find[4] hizmetiyle konumlarını kolayca ve doğru bir şekilde tespit edebiliyorsunuz[5].

Yeni AR Finder teknolojisiyle eşyalarınızın yerlerini görüntüleyebiliyorsunuz

Hem BLE hem de UWB teknolojisine sahip olan Galaxy SmartTag+ cihazı, bu sayede artık kaybettiğiniz eşyalarınızı bulurken AR teknolojisinden faydalanmanıza olanak sağlıyor[6]. AR Finder, Galaxy S21+ ya da Galaxy S21 Ultra gibi UWB destekli akıllı telefonunuzda kullanıcı dostu arayüzüyle size rehberlik ederken Galaxy SmartTag+ cihazınızdan ne kadar uzakta olduğunuzu gösteriyor ve sizi onun olduğu tarafa doğru yönlendiriyor. Üstelik Galaxy SmartTag+’a yaklaştığınızda sesli uyarı da alabiliyorsunuz. Böylece SmartTag+ koltuğun altında veya erişimi zor bir yerde kalmış olsa da onu bulmakta zorluk çekmiyorsunuz.

Akıllı etiketinizin yerini uzaktan bulabiliyorsunuz Galaxy SmartTag+, SmartThings Find’ın güçlü konumlandırma kapasitesini daha da artırıyor, etiketin bulunduğu eşyaları, sizden çok uzakta olsalar dahi harita üzerinde tespit edebilmenizi sağlıyor. Bunun nedeni ise etiketlerde kullanılan BLE teknolojisi ve Galaxy cihaz ağının gücü. SmartThings uygulaması üzerinden SmartThings Find hizmetini kullananlar, akıllı telefonları veya tabletleri ile kaybolmuş akıllı etiketlerini veya cihazlarını bulabiliyor. SmartThings Find hizmetine akıllı etiketinizin kaybolduğunu bildirdiğinizde, yakında bulunan herhangi bir etkinleştirilmiş Galaxy cihazı SmartThings sunucusuna


[1] Satışa sunulma durumu ve zamanı pazara göre değişkenlik gösterebilmektedir.

[2] Yalnızca BLE teknolojisi kullanan Galaxy SmartTag ile kıyaslandığında.

[3] SmartThings uygulaması altındaki SmartThings Find hizmetinde sunulan AR Finder özelliği ile bulunur.

[4] https://www.samsungmobilepress.com/pressreleases/samsung-launches-smartthings-find-a-new-way-to-quickly-and-easily-locate-your-galaxy-devices

[5] Bluetooth menzili engelleyici unsur olmaksızın 120 metredir. Android 8.0 veya daha üst sürümüyle çalışan ve 2.0GB RAM özellikli Galaxy akıllı telefonda önceden kurulum ve SmartThings uygulaması altındaki SmartThings Find hizmeti yoluyla yer izleme seçeneğinin kullanımda olması gerekmektedir.

[6] Galaxy Note20 Ultra, Galaxy S21+, Galaxy S21 Ultra ve Galaxy Z Fold2 dâhil olmak üzere UWB teknolojisine sahip Galaxy cihazlarda mevcuttur.