IKEA VE LEGO’DAN BÜYÜK BULUŞMA

Yepyeni BYGGLEK Koleksiyonu

 ile LEGO şimdi IKEA mağazalarında ve IKEA.com.tr’de satışa sunuldu!

BYGGLEK ile oyna, sergile ve yeniden oyna

IKEA ve LEGO Group’un iş birliği ile eğlenceli ve saklama çözümü sunan BYGGLEK Koleksiyonu, IKEA mağazalarında ve IKEA.com.tr’de satışa sunuldu.

LEGO® seti içeren çeşitli boyutlarda saklama kutularından oluşan BYGGLEK Koleksiyonu, evde ailece oyun oynamayı ve oyuncakları saklamayı daha eğlenceli hale getirmeyi hedefliyor.

Oyun oynamak, çocukların öğrenmesi ve gelişimi açısından en sezgisel ve güçlü yöntemdir. Ancak söz konusu evde oyun oynamak ve yaratıcılık olduğunda, çocuklar ve yetişkinler kimi zaman farklı görüşlere sahip olabiliyor. Yetişkinler ortamın düzenli kalmasını isterken, çocukların tek isteği ise oyun oynamak, ara vermek ve sonrasında tekrar oyuna dönmek oluyor. Bu sırada oyun alanının toplanması çocukların oyununu bozduğu gibi, yaratıcı ifadelerini ve gelişimlerini de etkiliyor.

IKEA ve LEGO Group, oyun oynamanın hem evleri hem de dünyayı daha mutlu bir yaşam alanı haline getirdiğine inanarak, çocukların ve yetişkinlerin birlikte keyif alabileceği pratik ve oyuna dayalı bir deneyim oluşturmak için güç birliği yaptı. İki marka, BYGGLEK adını verdikleri saklama çözümü de sunan koleksiyon yarattı.

BYGGLEK serisi 4 farklı üründen oluşuyor: 3 küçük kutudan oluşan bir set, büyük kutulardan oluşan iki set ve eğlenceli deneyimi başlatmak için bir LEGO seti. BYGGLEK Koleksiyonu’na ait kutular, kapaklarında ve ön kısımlarında yer alan LEGO’lar ile uyumlu alanları sayesinde  tüm diğer LEGO setleri ile de kullanılabiliniyor.

BYGGLEK Koleksiyonu’na ait kutularının üstlerinde ve ön kısımlarında LEGO parçalarının yerleştirilebileceği alanlar yer alıyor. Böylece çocukların saklama kutularını da LEGO oyunlarının bir parçası olarak görmeleri sağlanıyor. Bu yeni tasarım, yepyeni hikayeleri kutunun içinde saklarken, çocuklara, yarattıkları şeyleri kutunun üzerinde gururla sergileme imkanı veriyor.

BYGGLEK Koleksiyonu, ekim ayı itibarıyla tüm IKEA mağazalarında ve IKEA.com.tr’de satışa sunuldu.  

Bir kutudan daha fazlası…

Global IKEA’da tasarımcı olarak görev yapan Andreas Fredriksson, “IKEA olarak oyunun gücüne her zaman inanıyoruz. Oyun, araştırmamıza, deney yapmamıza, hayal etmemize ve keşfetmemize yardımcı oluyor. Yetişkinler genelde oyun alanlarını dağınıklık olarak görürken, çocuklar ise uyarıcı ve yaratıcı bir ortam şeklinde değerlendiriyor. BYGGLEK, dünyanın dört bir yanındaki evlerde daha yaratıcı oyunlar sağlamak için bu iki görüş arasındaki boşluğu kapatmaya yardımcı olacak. Diğer IKEA ürünlerine kolayca uyum sağlayacak BYGGLEK Koleksiyonu, çocukların yaratıcılıklarının ev dekorasyonunun harika ve benzersiz bir parçası haline gelmesini mümkün kılacak” dedi.

LEGO Group’ta tasarımcı olarak görev yapan Rasmus Buch Løgstrup da bu yaratıcı çözüm hakkında şunları söyledi: “BYGGLEK bir kutudan daha fazlası. Oyuncakları saklamayı ve oyun oynamayı bir araya getiriyor. BYGGLEK, yaratıcılığı destekleyerek ve birlikte daha fazla eğlenmeyi mümkün kılarak ailelere, daha fazla oyun için alan yaratmalarına yardımcı olan bir ürün serisi sunuyor. Oyun oynamayı, harika kreasyonları sergilemeyi ve daha sonrasında yeniden oynamayı, yeniden yapmayı, yeniden oluşturmayı veya en baştan başlamayı mümkün kılıyor. BYGGLEK, aynı LEGO oyun sistemi gibi sonsuz olasılıklar sunuyor.”

Ebeveynler düzen, çocuklar yaratıcılık peşinde

  • IKEA Oyun Raporu’nda, çocuklara ne istedikleri soruldu. Çocukların yüzde 47’si ebeveynleriyle birlikte daha çok oyun zamanı geçirmek istediğini söyledi. Katılımcı ebeveynlerin yüzde 90’ı ise oyun oynamanın sağlık ve mutluluk açısından önemli olduğunu söyleyerek, oyun oynamanın önemli olduğu fikrine katıldı.
  • LEGO 2020 İyi Oyna Araştırması’nda ise ebeveynlerin cevapları, çocukların oynamayı sevdiği şekilde oyun oynamasına izin vermenin önemini ortaya koydu. 10 kişiden 8’i dağınık oyunların çocukların kendilerini özgür hissetmesini ve yaratıcılıklarının gelişimine yardımcı olduğunu söyledi (%85). Her 2 ebeveynden 1’i çocuklarının oyun sırasında dağınıklığa neden olmasından endişe duyduğunu ve çocuklar oynadıkları sırada etrafı toparlama zorunluluğu hissettiğini söyledi (%51). 10 çocuktan 9’u ise bu durumu teyit ederken, hala oyun oynarken ebeveynlerinin oyuncakları topladığını söyledi (%90).