HOTELS.COM, SİZLERE DÜNYANIN EN UZAK OTELİ OLABİLECEK YERDE CAZİP BİR KONAKLAMA FIRSATI SUNUYOR

  • ‘Eksik kalma mutluluğu’nu yaşayın: Hala duymadıysanız hemen söyleyelim: Bugünlerde ‘Eksik kalma mutluluğu’ ile ‘medeniyetten uzaklaşma’ fikri büyük ilgi görüyor. Hotels.com’a göre geçen yıla kıyasla bu yılki uzak destinasyon aramalarında %18 artış** var
  • Uzaklara gidin: 2019 Mart’ında dünyanın en uzak oteli olabilecek tesisteki konaklamalarda oda ücretinin büyük bir kısmını Hotels.com ödüyor*
  • ‘Itto’ da ne? Emin olabilirsiniz; bu seyahat her zamanki kaçışlarınızdan çok farklı olacak. Son nüfus sayımına göre yaklaşık 450 kişinin yaşadığı bu küçücük adada köpeklerin çektiği kızaklara binebilir, şanslıysanız Kuzey Işıklar’ını görebilir ve konakladığınız otelin boyutlarındaki buz dağlarının yanından kürek çekerek geçebilirsiniz. Itto hakkında daha fazla bilgi için ise bu videoyu

Türkiye- 27.11.2018: Hotels.com™’da görebileceğiniz gibi (dünyanın en uzak oteli); medeniyetten tam anlamıyla uzaklaşmaya hazır olun…Adını telaffuz etmekte zorlansanız bile, eminiz ki Doğu Grönland’da, dünyanın en efsanevi yerlerinden biri olan Ittoqqotoormiit’i mutlaka görmek isteyeceksiniz. Çünkü 2019 Mart’ında bu tesisteki konaklamalarınızda oda ücretinin büyük bir kısmını Hotels.com ödüyor*. İnanın ki bu bir şaka değil!

Geçtiğimiz yıla kıyasla bu yıl medeniyetten uzağa seyahat aramalarında %18’lik bir artış** söz konusu ve Hotels.com da günümüz gezginlerinin benzersiz ve sıra dışı seyahat deneyimleri aradığının farkında. Geçtiğimiz yıl ile karşılaştırıldığında bu yılki Grönland aramalarında*** da %50’lik bir artış var.  Dolayısıyla dünyanın en soğuk yerlerinden biri olan Grönland’ın 2019’da ‘en popüler seyahat destinasyonlardan biri’ olacağı düşünülüyor.

Kendisi de efsanevi bir maceracı olan Hotels.com markasının yeni Başkanı Adam Jay, konuyla ilgili olarak şunları söylüyor: “Belki Ittoqqortoormiit’i telaffuz ederken çok zorlanabilirsiniz ama inanın ki burayı görme fırsatını kaçırmak istemezsiniz. Gezginlerin hayatta bir kez yaşayabilecekleri farklı deneyimleri aradıkları şu günlerde-çoğu zaman sıcaklık -20 derecenin altında olsa bile- Grönland gerçekten popüler bir destinasyon olma yolunda ilerliyor. Bu büyüleyici ada, ölmeden önce yapılacaklar listesinde yer alabilecek derecede efsanevi bir yer. Burada karda kurtlarla kızakta kayabilir, Kuzey Kutbu bölgesinde kanoyla gezinti yapabilir ve şanslıysanız odanızdan Kuzey Işıkları’nı görebilirsiniz. Burası gerçekten harika bir yer ve işin en güzel yanı ise şu: Oda ücretinin büyük bir kısmını biz ödüyoruz!”*Instagram paylaşımlarınız için ne kadar uzağa gidebilirsiniz? Hotels.com, çok uzaklardaki Ittoqqortoormiit kasabasını, dünyanın dört bir yanında macera arayan gezginlerin beğenisine sunuyor.  Medeniyetten uzaklaşmak için Ittoqqortoormiit’e gitme nedenlerini ise 5 başlık altında şöyle topluyor:

  1. Ya zirveye tırmanın ya da evinize dönün: Yüksekten korkmanın hiç zaman değil; çünkü Kuzey Kutup bölgesinin en yüksek dağı olan Mt. Gunnbjorns Fjeld (yaklaşık 3 bin 694 metre) Ittoqqortoormiit sınırları içinde yer alıyor.
  2. Güzel manzaralar: Dans eden yeşil Kuzey Işıkları, Eylül’den Nisan ayına kadar Grönland’da gökyüzünü aydınlatıyor. Bu küçük kasaba ise, bu muhteşem doğa olayını en ön sıradaki koltuklardan izlemenize olanak sağlıyor.
  3. Vahşi yaşamı görme fırsatı: Muazzam bir yaban hayatına ek olarak el değmemiş harika bir doğaya da ev sahipliği yapan Kuzeydoğu Grönland Milli Parkı aynı zamanda dünyanın da en büyük milli parkı (övmek için söylemiyoruz, gerçekten de öyle). Ittoqqortoormiit ise bu Milli Park’a açılan geçit konumunda.
  4. Gündüz manzaraları: Bu kasaba, dünyanın en büyük ve derin çok kollu fiyort sistemi olan Scoresby Sound’un girişinin hemen yanında yer alıyor. Burada, eski tip bir yelkenliye binip buz dağlarının ve buzulların yanından geçerken; eşsiz manzaralarla karşılaşabilir ve hatta foklarla balinaları görebilirsiniz.
  5. Fotoğraf yoksa inanmayız: Tüm bu nadir güzellikleri fotoğraflamıyorsanız ne anlamı kaldı ki… Kuzey Işıkları’nın fotoğraflarını çekin ve sonra da merceğinizi masalsı yaban hayatına çevirin.