GLOBAL RUN İLE BODRUM’DA YAZ SEZONU AÇILDI

Global Yatırım Holding’in düzenlediği ve Global Ports Holding’in işlettiği Bodrum Yolcu Limanı çıkışlı Global Run Bodrum yarışının beşincisi gerçekleşti. Sosyal sorumluluk partnerinin Parıltı Görmeyen Çocuklara Destek Derneği olduğu Global Run Bodrum’un kayıt ücretleri derneğe bağışlandı.

Global Run Bodrum, 1.600 kayıtlı yarışçıyla katılım rekoru kırdı. 10 bin (10K) ve 5 bin (5K) metrelik iki parkurun yanı sıra çocuklar için 500 metrelik Minik Adımlar parkurunun bulunduğu yarış, Bodrum şehir merkezinde renkli görüntülere neden oldu. Bodrum Yolcu Limanı’nda yarış öncesi akşam düzenlenen İrem Derici Konseri ve DJ performansı etkinlikleriyle Global Run Bodrum ile yaz sezonu açıldı.

Bir Bodrum geleneğine dönüşen Global Run Borum yarışının beşincisi gerçekleşti. Global Yatırım Holding’in düzenlediği ve bağlı kuruluşu Global Ports Holding’in işlettiği Bodrum Yolcu Limanı çıkışlı 5. Global Run Bodrum’un bu yıl sosyal sorumluluk partneri Parıltı Görmeyen Çocuklara Destek Derneği oldu. Yarışın kayıt ücretleri derneğe bağışlandı.

10 bin (10K) ve 5 bin (5K) metrelik iki parkurun yanı sıra çocuklar için 500 metrelik Minik Adımlar parkurunun bulunduğu yarış, Bodrum şehir merkezinde koşularak renkli görüntülere sahne oldu. İlk kez düzenlendiği 2014 yılından bu yana sadece yarışla kalmayıp şehir halkını ve tatilcileri de kapsaması hedeflenen Global Run Bodrum kapsamında yarış öncesi akşam Bodrum Yolcu Limanı’nda İrem Derici Konseri ve DJ performansı düzenlendi. Yarış ve etkinlikler ile Global Run Bodrum ile aynı zamanda yaz sezonu açılmış oldu.

Türkiye Atletizm Federasyonu’nun desteklediği ve 2018 faaliyet takviminde ulusal kategoride yer alan Global Run Bodrum’da yarıştan bir gün önce yarış kitleri tesliminin ardından tekne turu ve makarna partisi düzenlendi. Bu yıl yarışa 1.600 yarışçı katıldı. Böylelikle yarışçı sayısı bazında rekor kırıldı.

Parıltı çocukları, Bahçeşehir Koleji öğrencileriyle koştu

Parıltı Görmeyen Çocuklara Destek Derneği’nin düzenlendiği programlara katılan 25 çocuk, yarışta koşmak için aileleriyle birlikte Bodrum’a geldi. Parıltı çocukları, Bodrum Bahçeşehir Koleji öğrencilerinin eşliğinde yarışa katıldı. Parıltı çocukları yarıştan önce eşleştikleri Bahçeşehirli öğrenciler bir araya gelerek seslerini tanıdı. 

Kutman’a milli takım tişörtü

İki parkurda da ilk beşte dereceye girenlere kupa takdim edildi. 10K parkurunda kupaları Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz verirken, 5K’da ise Global Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kutman teslim etti. Türkiye Atletiz Federasyonu ise Mehmet Kutman’a atletizm sporuna katkılarından dolayı milli takım tişörtü hediye etti. Yaş kategorilerinde de ilk üçte dereceye girenlere kupa ve madalya verildi. 10K ve 5K parkurlarında yarışın kazananları ise şöyle:

10K Erkekler: 1-Hillary Kıptum Maiyo Kimaiyo; 2-Kımutai Kiplimo; 3-Youssef Ben Hadi; 4-Boaz Kıptoo Kiplagat; 5-Oktay Fırat

10K kadınlar: 1-Daisy Jeptoo Kimeli; 2-Shelia Jepkosgei Chesang; 3-Remziye Temel; 4-Nevin Şahin; 5-Büşra Gelmez

5K Erkekler: 1-Alper Demir; 2-Aykut Taşdemir; 3-Fetene Alemu Regasa 4-Yusuf Önal 5-Enis Biter

5K Kadınlar: 1-Sebahat Akpınar; 2-Rahime Tekin; 3-Semra Karaaslan; 4-Ezgi Kaya; 5-Halime Karakoyun

Bol ödüllü koşu

  1. Global Run Bodrum’un 10K parkurunun kadın ve erkeklerde ilk üçe girenlere 5 bin, 4 bin ve 3 bin TL para ödülü verildi. 5K parkurunda ise para ödülleri sırasıyla 3 bin, 2 bin ve bin lira oldu. Yaş kategorilerinde dereceye girenlere D&R hediye çeki verilen Global Run Bodrum’da yarışa katılanlar arasında yapılan çekilişle çeşitli ödüller dağıtıldı. 5 kişi Küba seyahati, 2 kişi Avrupa kruvaziyer seyahati, 2 kişi iPhoneX ve 5 kişi akıllı saat kazandı.

Akdeniz’e koşarak yayıldı

2014’te ilk Global Run Bodrum’un ardından yarışın Global Ports Holding’in liman işletmeciliği faaliyetlerinin çekirdeğini oluşturan Akdeniz Çanağına yayılmasına karar verildi. 2015’te Karadağ’da Adria Limanı ile bağlantılı Global Run çatısı altında Global Adria Half Marathon and 10K yarışı düzenlendi. Bu yarışın gelirleri limanın bulunduğu Bar şehrindeki Secondary School of Economics and Hospitality okulunun gelişimi için bağışlandı.

2016’da Malta’da Global Run Valetta ile Puttinu Cares Kanser Destek Topluluğu desteklendi. Geçtiğimiz yıl ise İtalya’daki Ravenna limanımızda Global Run düzenlendi. Gelirleri Forli ve Rimini’de bulunan Romagnolo Onkoloji Enstitüsü’nün (ROE) yürüttüğü projelere destek için kullanıldı.