GALAXY WATCH MODELLERİ İÇİN YENİ ÖZELLİKLER GELDİ!

Samsung; One UI 4 güncellemesiyle Galaxy Watch, Galaxy Watch Active, Galaxy Watch Active2 ve Galaxy Watch3 için yeni sağlık ve kişiselleştirme seçenekleri sunuyor.

Samsung’un dünyanın her yerinden Galaxy kullanıcılarına daha iyi bir mobil deneyim sunmak için duyurduğu yeni One UI 4 yazılım güncellemesi[1] sayesinde Galaxy Watch, Watch Active, Watch Active2 ve Watch3 kullanıcıları daha kapsamlı sağlık özellikleri ve birçok yeni saat kadranı seçeneğinin keyfini çıkarabilecek.  Yeni özelliklerden bazıları şöyle:

Gelişmiş düşme algılama özelliği hareket halinde veya ayaktayken kullanılabiliyor

Düşme Algılama özelliği, akıllı saat kullanıcıları egzersiz yaparken gerçekleşebilecek sert düşüşleri önceden tespit edebiliyor. Güncelleme sayesinde daha yüksek Düşme Algılama hassasiyeti ayarı yaparak ayaktayken ve hareketsizken gerçekleşebilecek düşmelerin algılanabilmesini sağlayabilirsiniz. Düşme algılandıktan sonra saatiniz daha önceden iletişim için belirlenmiş kişilere SOS bildirimi göndererek mümkün olan en kısa zamanda yardım alabilmenizi sağlıyor. Bu sayede hem kendinizi hem de hassas durumdaki sevdiklerinizi koruma altına almanız kolaylaşıyor.[2]

Güncellenen Grup Hedefleri özelliği ile egzersizleri arkadaşlarınızla birlikte yapın

Grup Hedefleri özelliği, birbirinizden uzakta da olsanız arkadaşlarınızla birlikte egzersiz yaparak motive olabilmenizi ve birbirinize meydan okuyabilmenizi sağlıyor. Güncellemeyle birlikte arkadaşlarınızı veya ailenizden kişileri bir mücadeleye ekleyebilir, en kısa zamanda en fazla egzersizi yapma konusunda bireysel olarak yarışabilir veya ekip olarak hedeflerinize ulaşmaya çalışabilirsiniz. Yarıştaki durumunuzu veya ekibinizin performansını bileğinizden takip edebilirsiniz.

Sağlığınızla ilgili daha kapsamlı verilere erişebilirsiniz

Galaxy Watch serisinde kalp atışı takibi, kandaki oksijen seviyesi ölçümü, uyku ve stres yönetimi ölçümleri dâhil olmak üzere gelişmiş sağlık özelliklerinden oluşan kapsamlı bir sağlık paketi bulunuyor[3]. Samsung Health Monitor uygulaması üzerinden Kan Basıncı (BP)[4] özelliği ile sağlık takibinden faydalanabilirsiniz.


[1] Kullanım durumu pazara, cihaza veya operatöre bağlı olarak farklılık gösterebilmektedir. İlgili güncelleme ilk etapta Galaxy Watch, Galaxy Watch Active, Galaxy Watch Active2 ve Galaxy Watch3 Bluetooth sürümlerinde ABD ve Güney Kore’de indirilebilir olacak, kısa bir süre sonra da LTE sürümleri ve diğer pazarlarda kullanılabilecektir. Galaxy Wearable uygulaması ve Galaxy Watch eklentisi gerektirmektedir.

[2] Düşme algılama özelliği Galaxy Watch Active2, Galaxy Watch3 ve Galaxy Watch4 akıllı saatlerde mevcuttur. Acil durum kişisine bildirim gönderilebilmesi için ağ bağlantısı gereklidir. GPS doğruluğu uydu sinyalleri, binalar gibi engellerden etkilenebilmektedir.

[3] İlgili özellikler genel sağlık ve zindelik amacına yöneliktir. Teşhis, tanılama veya tedavi için kullanılamaz. İlgili özelliklerin kullanılabilirliği pazara, cihaza veya operatöre bağlı olarak farklılık gösterebilmektedir.

[4] Kan Basıncı özelliği yalnızca belli başlı pazarlarda mevcuttur. Doğruluğu sağlamak için kullanıcılar geleneksel bir tansiyon aletiyle cihazlarının kalibrasyonunu gerçekleştirmelidir. BP uygulaması hipertansiyon, diğer sağlık sorunlarını ölçmez veya kalp krizi belirtilerini bildirmez. Bu uygulama 22 yaş ve üzeri kişilerin kullanımına yöneliktir. Nitelikli bir sağlık görevlisinin uygulayabileceği geleneksel tanılama ve tedavi yöntemlerinin yerine geçmez.