ELEMENTS YALIKAVAK İŞ VE SANAT DÜNYASINI BÜYÜLEDİ

Cemiyet hayatının önemli isimleri, dünyaca ünlü mimar Emre Arolat imzalı Elements Yalıkavak’ta buluştu. Özel konuklar Yalıkavak, Küdür ve Tilkicik Koyu’nun muhteşem manzaralarına hakim Elements Yalıkavak’taki davette keyifli saatler geçirdi.

Tüm dünyada giderek yükselen lüks yaşam trendi, Elements Yalıkavak villaları ile Bodrum’da hayat buldu. Bodrum’un en güzel projesi ‘Elements Yalıkavak’ iş, sanat ve medya dünyasının ünlü isimlerinin katıldığı özel bir davetle tanıtıldı.

Elements Yalıkavak projesi içindeki Out Of The Box firması tarafından dekore edilen villada düzenlenen gecenin ev sahipliğini Şehnaz Vardar ve İbrahim Bıçakcı yaptı. Projenin mimarı Emre Arolat’ın da bulunduğu geceye Şebnem Dinçgör, Melih Özkan, Yelda İpekçi, Sarp-Eda Evliyagil, Sinan Şahinbaş, Erman Erdoğan gibi pek çok ünlü sima katıldı. Tüm konuklar, Akdeniz florasıyla kusursuz bütünlükte, doğayla iç içe, muhteşem Yalıkavak, Küdür ve Tilkicik Koyu manzaralarına hakim Elements Yalıkavak’ta eğlenceli ve keyifli bir gece geçirdi.

Seçkin davetli grubunu ağırlamaktan büyük memnuniyet duyduğunu kaydeden Şehnaz Vardar, “Bodrum eşsiz doğası, iklimi, masmavi suları, karakteristik mimarisi, dünyaca ünlü otelleri, uluslararası standartlarındaki marinaları, eğlence hayatı ve Akdeniz lezzetleriyle sadece Türkiye’nin değil, uluslararası turizmin de en özel yerlerinden biri. Elements Yalıkavak Bodrum’a çok yakıştı. Sadece Türkiye’nin değil dünyanın en güzel projelerinden birini hayata geçirdiğimize inanıyoruz” dedi.

DOĞAYLA HAYAT BULAN KUSURSUZ MİMARİ

Elements Yalıkavak, dört mevsim yaşam düşünülerek tasarlandı. 34 dönümlük arazi üzerinde 400 ile 800 metrekare arasında birbirinden farklı 23 özel ev inşa edildi. Muhteşem panoramik manzaraya hakim keyifli terasları ve kendine ait özel havuzlarıyla rakiplerine fark atan proje. doğaya saygılı tavrıyla da dikkat çekiyor. Tüm evler arazinin dokusuna uygun şekilde ahşap, cam ve doğal taşların sentezi ile çoğunluğu birbirini görmeyecek şekilde konumlandırıldı. Otoparkların yer altına alınmasıyla, yer üstündeki yüz yıllık zeytin ağaçlarının ve gnays kayalarının yeri korunarak peyzajın bütünlüğü sağlandı.

Elements Yalıkavak’ın, Kaliforniya stilinin Akdeniz’de örnek gösterilen sayılı uygulamalarından biri olan eşsiz tasarımı, Dubai’de düzenlenen Cityspace etkinliğinde ‘Geleceğin Rezidans projesi’ ödülüne laik görüldü