DÜNYA HAMBURGER GÜNÜNÜ KRALLAR GİBİ KUTLAYIN!

Vazgeçilmez lezzetlerin adresi Burger King® Türkiye’nin en çok tercih edilen ürünleri ikonik lezzet Whopper® ve reçetesi Türkiye’de değişerek dünyaya yayılan Big King® ile lezzet tutkunlarını sevindiriyor.

TAB Gıda bünyesinde yer alan hızlı servis restoran zinciri Burger King®’in ikonik hamburgeri Whopper® 1957’den beri geliştirilerek ulaştığı lezzetiyle herkesin beğenisini kazanıyor. İlk kez Amerika’da satışa sunulan Whopper®, dana eti, büyük boy doyurucu susamlı sandviç ekmeği, salatalık turşusu, ketçap, mayonez, doğranmış marul, domates ve soğandan oluşan eşsiz bir lezzet olarak günümüze ulaşıyor.

Burger King®’in kurucusu James Mc Lamore tarafından yaratılan Whopper®, alevde ızgara konseptinin en popüler burgeri olarak Türkiye’de de en sevilerek tüketilen hamburger çeşitleri arasındaki yerini alıyor. Whopper Jr®, hep daha fazlasını isteyenlere özel Double Whopper® ve Triple Whopper® çeşitlerinin yanı sıra Türkiye’ye özel geliştirilen Rodeo Whopper® ve acı severlerin gözdesi Jalapeno Whopper® da Burger King® restoranlarında burger tutkunlarıyla buluşuyor.

Burger King® dünyasının bir diğer önemli oyuncusu Big King®, doyurucu dana eti, leziz cheddar peyniri, salatalık turşusu, doğranmış marul ve soğana eşlik eden özel Big King® sosu ve 3 kat özel ekmek ile hazırlanıyor. Big King®, uygun fiyata bol malzeme iddiasıyla lanse edilerek dünyayı kendine hayran bırakan bir ürün olma özelliği taşıyor.

Türkiye’de sektörünün lider markası olan Burger King®, bugün Türkiye genelinde 650’den fazla restoranı ile lezzet düşkünlerine hizmet vermektedir. Siz de Dünya Burger Günü’nü Big King® ya da Whopper® lezzetleriyle taçlandırmak isterseniz en yakın Burger King®’e uğrayabilirsiniz.