DİKKAT! BU OFİSTE KÖPEKLER VAR!

80 yılı aşkın bir süredir evcil hayvanların sağlıklı beslenmesinde öncülüğünü sürdüren Nestlé Purina, “Dostum OfistePets at Work” projesi ile çalışanların köpek dostlarını ofiste ağırlıyor.  Evcil hayvanların fiziksel ve psikolojik açıdan insana verdiği pozitif etkiden ve bunun yaptıkları işe katkısından yola çıkılarak başlatılan proje kapsamında, Nestlé çalışanları her ayın belirlenen bir günü ofise dört ayaklı dostlarıyla geliyor.

Seçkin, yenilikçi, besleyici ve sağlıklı evcil hayvan ürünleri alanında dünya lideri Nestlé Purina, Türkiye ofisinde bu yılın ocak ayında başlattığı Dostum Ofiste – Pets at Work girişimi ile çalışanlarını ayda bir gün köpek dostlarını ofise getirmeye davet ediyor. Çalışanlara ofiste köpekleriyle beraber çalışma ve vakit geçirme fırsatını sunan Dostum Ofiste – Pets at Work projesi, çalışma ortamını daha keyifli hale getirirken, motivasyonu ve verimliliği de olumlu şekilde etkiliyor.

Nestlé Purina Petcare Genel Müdürü Ayça Erkol, Dostum Ofiste – Pets at Work projesi sayesinde ofis ortamında yaşadıkları dönüşümü şöyle anlatıyor:

“Nestle Purina ailesi olarak inanıyoruz ki günümüz dört ayaklı dostlarımızla daha keyifli ve daha verimli geçiyor. Şirket politikamızı da “bizler evcil dostlarımızla daha iyiyiz” diye özetliyoruz zaten. Yapılan bir çok araştırma gösteriyor ki onlarla birlikte olmanın hem psikolojik hem de fiziksel sağlığımız üzerinde bir çok faydası var. Ofise geldikleri günlerde çalışanlarımızın yüzüne baktığınızda araştırma yapmaya bile gerek olmadığını görüyorsunuz; herkes tüm gün koca bir gülümseme ile geziyor. Bu uygulamamızla ilgili tüm çalışanlarımızdan çok olumlu geribildirim alıyoruz. Henüz ocak ayında başladığımız Pets at Work projemizi sürdürmeyi ve bu tür uygulamaların daha çok şirkette yaygınlaşması için öncülük etmeyi umuyoruz.”

Toplantıya katılan da var, uyuyan da!

Ofiste düzenlediğimiz farklı etkinliklerle evcil hayvan sahibi olmanın faydaları konusunda çalışanlarımızı bilgilendiriyoruz. Köpek sahibi olmayan arkadaşlarımız bile belki de ilk kez bu sayede tüm gününü patili bir dostla aynı çatı altında geçiriyor, hayvan sevgisini doya doya yaşıyor. Dostlarımızın özgürce gezdiği katlarda özel su ve mama kaplarımız mevcut. Yorulan ya da toplantılardan sıkılan köpeklerimiz için renkli yastıklar, yataklar ve oyuncaklarımız da var! Ayda bir günü, evde gözleri yolda beklemek yerine ofis ortamında sevdiklerinin yanında geçirmenin keyfini yaşayan köpekler kimi zaman toplantılara katılıyor kimi zamansa bilgisayar başında çalışan insan dostlarının hemen yanı başında huzurla uyuyarak geçiriyor.