BODRUM’DA İZOLE LÜKS YAŞAMLA TANIŞIN

The Ritz-Carlton Residences, Bodrum ile kalabalıkta “tek başınalığı” yaşayacaksınız

Bodrum’un en değerli lokasyonlarından Yalıkavak Tilkicik Koyu’nda benzersiz bir yarımada üzerinde Aksoy Holding tarafından inşa edilen The Ritz-Carlton Residences, Bodrum, izole lüks bir yaşamın kapılarını aralıyor.  Dünyaca ünlü Güney Afrikalı mimarlık firması SAOTA imzası taşıyan, 75 villa ve sosyal tesislerden oluşan proje, modern çizgilerinin yanı sıra ada yaşantısının sunduğu mahremiyet duygusu, sosyal alanları, doğa ve denizle iç içe yaşamı ile sakinlerine gösterişten uzak, mütevazi bir lüks hayat sunuyor.  

Aksoy Holding’in, Bodrum’un en güzel koylarından Tilkicik Koyu’nda inşa ettiği The Ritz-Carlton Residences, Bodrum, sakinlerine Bodrum kalabalığından uzak, mahremiyet duygusuyla bütünleşmiş yalın bir hayat sunuyor.Doğayla uyumlu, denizle iç içe 75 eşsizvilladan oluşan proje, kendine özel plaj, havuz ve restoranıyla izole ve lüks bir hayatın kapılarını aralıyor.

Doğa ile uyumlu deniz ile iç içe

Tasarımında, dünyanın en değerli villalarına hayat veren Güney Afrikalı SAOTA imzasının yer aldığı proje, doğayla uyumu, yeşil ve mavinin eşsiz tonlarının bütünlüğüyle dikkatleri üzerine çekiyor.  Adanın özel konumu ve coğrafi özellikleri göz önünde tutularak 3 ana tipte, 10 farklı seçenek ile tasarlanan villaların her biri panoramik deniz manzarası sunan bahçelere sahip olacak şekilde yer alıyor.

Kesintisiz eğlence ve iş hayatı düşünüldü 

Ege Denizi’nin muhteşem sularıyla çevrili lüks bir yaşam tarzı sunan The Ritz-Carlton Residences, Bodrum, adanın geneline yayılan güneşlenme terasları, iskeleler, kum plajları, ortak havuzları, doğal göletleri, çocuk kulübü ve restoranlarıyla villa sahiplerine eşsiz bir hayat sunuyor.  Tüm sosyal alanların yanı sıra fitness center, içerisinde lounge, mini SPA, toplantı odası ve medya odası bulunan Kulüp evi ile iş hayatının da kesintisiz devam etmesine olanak tanıyor.

Detaylarda sürdürülebilirlik prensipleri

Zamanın ötesinde bir yaşam sunmak üzere hayata geçirilen projede, adanın dokusunun verdiği hissi korumak ön planda tutuldu.  Doğal malzemeler, renk seçimleri ve özel peyzaj ile proje doğayla bütünleşiyor. Projenin tüm detaylarında sürdürülebilirlik prensipleri öne çıkıyor. Villalardaki açılabilir büyük cam kapılar ve pencereler sayesinde iç mekanlarda doğal bir havalandırma sağlanırken, mimari tasarımın sunduğu geniş olanaklar, iç aydınlatmada yapay ışığın kullanımı minimuma indiriyor.  Villalardan bağımsız olarak oluşturulan bahçe ve teras alanları Bodrum’un güzelliklerini her mevsim yaşama imkanı yaratıyor.

El işçiliği taş cepheler adanın doğal dokusunu yansıtıyor

Gümüşlük, Didim, Limra taşlarının yanı sıra inşaat sahasından çıkan taşların da kusursuz bir el işçiliğyle villa cephelerinde kullanılması adanın doğal dokusunu koruyor. Villa konumlarının adada bulunan doğal ağaç yapısına göre belirlendiği projede, bölgenin iklim ve doğal yapısına uyumlu peyzaj çalışması gerçekleştirildi.

İtalyan meşe ve mermerler projeyi taçlandırıyor

SAOTA’nın eşsiz tavan tasarımının İtalyan doğal meşe ile salonda hayat bulduğu villalarda, mutfakta Gaggenau ankastreler ve İtalyan SCIC dolaplara yer veriliyor. Villeroy & Boch ile Hansgrohe Axor vitrifiyeler ve beyaz İtalyan Carrera mermeri kaplı banyolar projeyi taçlandırıyor. Projenin iç mimarlığını Güney Afrikalı ARRCC üstlendi.

Lüksü dört mevsim kesintisiz yaşayın 

The Ritz-Carlton Residences ekipleri tarafından yönetilecek projede, vale, villa içi özel yemek servisi, concierge, sosyal tesislerin yönetimi gibi hizmetler de sunulacak.  Tüm villalarda bulunan yerden ısıtma ve havuz ısıtma özellikleri sayesinde sadece yaz aylarında değil, dört mevsim boyunca kesintisiz lüksün keyfine varılabilecek.

Kolay deniz ulaşımı

Bodrum  Havalimanı’na 50 km, Bodrum merkezine 25 km, Yalıkavak merkezine 2,5 km, Palmarina’ya 3 km uzaklıkta yer alan The Ritz-Carlton Residences, Bodrum, Kos, Patmos ve Mikonos gibi gözde Yunan adalarına da 17, 38 ve 95 miluzaklığıyla da erişilebilir bir deniz ulaşımı sunuyor.